FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 2:1
03.04.2019

Slovan vypadl z MOL Cupu, ve čtvrtfinále nestačil na Baník a podlehl mu 1:2

Liberec/Ostrava - Středeční čtvrtfinálový zápas nabídl veledůležitý souboj dvou kvalitních týmů: libereckého Slovanu a ostravského Baníku. První se vedení ujal hostující Liberec zásluhou Sýkory, následoval však sporný gól Baroše a vyrovnání. Celý zápas se rozhodoval až v prodloužení, ve kterém byli šťastnější domácí a po brance Šašinky vybojovali postup do dalšího kola poháru.
Čtvrtfinále, středa 3.4.2019, 18:00
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
2:1
(1:1)
FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Procházka, Stronati, Fleišman – Granečný, Jánoš (114. Mešaninov), Jirásek, Holzer (112. Hrubý) – Kuzmanović (108. Diop), Baroš (C) (62. Šašinka)

Náhradníci: Laštůvka – Diop, Hrubý, Šašinka J., Bolf, Šašinka O., Mešaninov

FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (106. Koscelník), Kačaraba, Karafiát, Hybš – Sýkora (77. Mara), Oscar, Breite (C), Malinský (66. Pešek) – Potočný – Kozák

Náhradníci: Knobloch, Fukala, Vuklišević, Koscelník, Mara, Pešek, Musa

Branky: 43. Baroš, 102. Šašinka - 16. Sýkora

Žluté karty: 71. Stronati, 90. Šašinka - 45+1. Mikula, 64. Oscar, 77. Sýkora

Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Flimmel

Diváci: 5734

Nebezpečněji začali domácí hráči, po akci Kuzmanoviče z levé strany dokázal tečovat míč Baroš, naštěstí pro Slovan pouze mimo branku. Ve třinácté minutě se hezky po křídle uvolnil Sýkora a nahrál na Kozáka, liberecký forvard v tísni vystřelil, ovšem jeho pokus lapil Budinský. O chvíli později se již mohli Liberečtí radovat, po skvělém centru Hybše zakončoval z voleje na zadní tyči Honza Sýkora, brankář byl bez šance.

Utkání pokračovalo vyrovnanou hrou na obou stranách a příliš příležitostí na skórování k vidění nebylo. Jednu z šancí si dokázal vytvořit Baník, přibližně v polovině prvního poločasu, centrovaný míč byl na poslední chvíli tečován hlavou a skončil jen pár čísel od branky. V 39. minutě si mohli fanoušci Baníku oddychnout, Potočný napřáhl zpoza vápna a vyslal krásný projektil, který byl zastaven až spojnicí tyček. Dvě minuty před koncem první půle se prosadil Milan Baroš, hráči sice reklamovali ruku, ale rozhodčí nakonec gól uznal a fotbalisté odcházeli do kabin za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého poločasu svedli hráči několik ostřejších soubojů a fauly přibývaly na obou stranách. Slovan se snažil několikrát zahrozit rychlejším přechodem, ale hned nadvakrát byl zastaven ofsajdovým postavením útočícího hráče. Baník pokračoval v kvalitním výkonu a dobře bránil veškeré výpady Libereckých. Šancí i střel bylo pomálu, spíše narůstal počet žlutých karet a soubojů. Druhá část gól nenabídla, tudíž utkání pokračovalo do prodloužení.

Velkou šanci v 92. minutě musel hasit Nguyen, Fillo se napřáhl k nepříjemné střele, ovšem liberecký gólman vytáhl vynikající zákrok. Další příležitost domácích přišla ve 100. minutě, mnozí se již radovali, ale skvělý Nguyen vyškrábl míč z brankové čáry. Z následného rohu již liberecký brankář kapituloval, balón se dostal k Ondřeji Šašinkovi, který zakončil střelou k tyči.

Stejně jako první prodloužení začalo i druhé velkou šancí, tentokrát Liberce. Po průniku jednoho z libereckých po straně střílel Pešek z vápna, bohužel těsně minul. Slovan se snažil ještě srovnat a dotáhnout zápas alespoň k penaltovému rozstřelu, avšak Baník dobře bránil a nedovolil změnu skóre. Slovan se tedy v tomto roce rozloučil s MOL Cupem ve čtvrtfinále.

Bohuslav Páník (FC Baník Ostrava): Hráči byli u zdi, ale dokázali bojovat a dřít celý zápas, dokonce 120 minut a výsledek se dostavil. Je to v jejich hlavách, že zadarmo nic nedostanou, a to nedostali ani dnes. Když dostanete první gól, tak je to těžké, ale bylo dobré, že jsme do poločasu srovnali na 1:1. Jestli to byla ruka? Mám to osmdesát metrů, takže se k tomu můžu těžko vyjadřovat.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec): Moc nechci komentovat toto utkání, protože to nemá význam... Děkuji svému mužstvu za předvedený výkon a za to, že bojovalo až do konce. Soustředíme se dále na nedělní derby, toť vše k dnešnímu zápasu.