FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Znojmo - FCSL 1:2
05.11.2014

Slovan zvládl také pohárovou odvetu a může se těšit na čtvrtfinále

Znojmo/Liberec - Do odvety osmifinále Poháru FAČR si Slovan odvezl jasnou domácí výhru 6:0 a bylo tak již prakticky rozhodnuto předem, zvítězit však svěřenci Samuela Slováka dokázali také podruhé, tentokrát 2:1. S celkovým skóre 8:1 si tak zajistili účast ve čtvrtfinále.
Pohár, 4. kolo, středa 5.11.2014, 14:00
1. SC Znojmo FK 1. SC Znojmo FK
1:2
(1:1)
1. SC Znojmo FK: Doleček – Yonov, Honz, Hrazdílek (65. Kirschner), Buchta (C), Okleštěk, Odehnal, Helísek, Ledecký (86. Yilmaz), Hříbek, Pázler
FC Slovan Liberec: Hroššo – Coufal, Karišik, Pokorný, Mudra - Jarolím (C)(63. Pimpara), Dydowicz (88. Soungole) - Delarge, Ďubek, Frýdek (27. Kolár) - Luckassen
Branky: 28. Helísek - 35. Mudra, 49. Kolár. ŽK: 54. Karišik, 70. Luckassen. ČK: 60. Pokorný. Rozhodčí: Emanuel – Paták, Peřina.

V úvodních minutách byli naši hráči aktivnější a pokoušeli se ohrozit brankáře Dolečka. První navštívenku mu poslal Daniel Dydowicz, jeho přízemní pokus ale letěl pouze vedle. Na druhé straně zase ze standardní situace zkoušel překonat brankáře Hrošša znojemský Tomáš Okleštěk, s razancí to ale přehnal a pálil pouze vysoko nad.

Ani s přibývajícími minutami se nic neměnilo na tom, že museli diváci na vyložené šance pouze marně čekat. Velmi vidět byl na hřišti Okleštěk, u svých spoluhráčů ale často nenacházel pochopení, jako když jim naservíroval dobrý pas do pokutového území, který ale nikdo z nich nedokázal dopravit za Hroššova záda. Ani Doleček neměl mnoho práce, ve 23. minutě sice Luckassen hlavičkoval v dobré pozici, ale mířil těsně nad. Poprvé se tak znojemský gólman musel zaskvět až o něco později, když zneškodnil ránu z úhlu opět od Kevina Luckassena.

Trochu jako blesk z čistého nebe přišel úvodní gól zápasu. David Helísek napřáhl k ráně z velké dálky a ta možná i k překvapení samotného exekutora zamířila přímo pod břevno, aniž by Hroššo měl šanci zasáhnout. Domácí se tak ujali vedení, reakce na sebe ale nenechala dlouho čekat. Už o sedm minut později totiž Jan Mudra, který ještě v uplynulé sezoně oblékal právě znojemský dres, chladnokrevně zakončil parádní souhru našeho týmu k pravé tyči Dolečkovy branky.

Po vstřelené brance byli naši hráči opět mnohem aktivnější a pokoušeli se přidat ještě další zásah, Delarge ani Luckassen ale Dolečka překonat nedokázali. V samotném závěru první pětačtyřicetiminutovky ještě zkusil překonat Hrošša Ledecký, ten ale těsně minut a do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Stejně dobře, jako Slovan ukončil úvodní půli, začal také tu druhou. Už po čtyřech minutách hry totiž Luboš Kolár prolétl obranou a přesnou ranou nedal Dolečkovi šanci. Chuť na ofenzivu hráčům zjevně zůstala, protože se i nadále tlačili dopředu, Jarolímův postup na brankáře ale zastavil ofsajd. Situaci však následně zkomplikovala červená karta, kterou po hodině hry obdržel Lukáš Pokorný.

V následujících minutách tempo hry poněkud kleslo. Ani jeden tým nikam příliš nespěchal, navíc se velmi často přerušovalo kvůli střídáním nebo taktickým faulům. Vzrušení na tribunách tak vyvolal až v 72. minutě střelec úvodní branky Helísek, který ale tentokrát po rohovém kopu zamířil těsně vedle.

Domácí se nechtěli s porážkou před vlastními diváky smířit, a tak se v závěru snažili skóre srovnat. Velkou příležitost k tomu měl aktivní Ledecký, jeho rána z první ale pouze nechala vyniknout Lukáše Hrošša, který svůj tým podržel skvělým zákrokem. Na druhé straně mohl po rychlé akci rozhodnout Ďubek, míč si však v rozhodujícím momentu ukopl a následně pouze minul. Když v úplném závěru nedokázal proměnit tutovku ani Soungole, bylo rozhodnuto o tom, že Slovan zvítězil nad Znojmem i napodruhé, tentokrát těsně 2:1.