FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Teplice 0:1
31.07.2018

Teplice vytěžily z minima maximum. Slovan podlehl juniorskému mistrovi 0:1

LIBEREC - Liberecká juniorka hrála ve velkém vedru proti Teplicím. Na městském stadionu byl Slovan po celý zápas aktivnějším týmem. Hosté nám však uštědřili lekci z efektivity, když využili jednu ze svých mála šancí a odvážejí si tak všechny tři body.
2.kolo, úterý 31.7.2018, 11:00, Městský stadion Liberec
0:1
(0:1)
FK TepliceFK Teplice
FC Slovan Liberec: Hnízdil – Köstl, Ulbrich, Fukala, Voltr, Vrabec (C), Baláž, Vuklišević, Michal, Oscar, Gembický

Náhradníci: Franc – Prokš, Lábek, Vébr, Lehoczki, Petr, Drahoš

FK Teplice: Plachý – Vobecký, Hruštinec (C), Diaz, Šimeček, Vepřovský, Kodad, Švejda, Matkovič, Mustafić, Válek

Náhradníci: Moncevičs, Kormunda, Dobiáš, Ondrášek, Dombrovskij

Branky: 27. Diaz

Žluté karty: 78. Diaz

Rozhodčí: Ginzel - Vít, Novák

Diváci: 50

Domácí Slovan byl ve velkém vedru od začátku aktivnějším mužstvem. Hned po dvou minutách hry posunul míč Gembický na Voltra, který však místo míče nechtěně trefil nohu teplického obránce. První velkou příležitost měl liberecký Tom Ulbrich po krásném zavezení míče do vápna od Oscara. Z druhé vlny nabíhající záložník ale z dobré pozice přestřelil. I nadále hrál hlavně Slovan. Svou aktivitou si vybojoval nespočet rohů. Z žádného ovšem nevytěžil kýžený gól.

Teplice se začaly osmělovat po 20 minutách hry. Lekci z efektivity nám uštědřily ve 27. minutě. Střelu teplického záložníka z dálky ještě Hnízdil vyrazil. První dorážku Diaze také, na tu druhou byl už krátký - 0:1. Inkasovaný gól liberecké evidentně zaskočil a chvíli se dostávali zpět do tempa. Ve 34. minutě mohlo být srovnáno. Další hlavička z mnoha rohů skončila na rukavicích Plachého. O minutu později se v protiútoku hnali dva žlutí na Oscara. Naštěstí to nevyřešili dobře a přihrávka skončila v autu. Chvíli před pauzou ještě mířil těsně vedle hostující Mustafić. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Slovan nastoupil i do druhé půle velice aktivně. O první rozruch se postaral Köstl střelou z dálky v 50. minutě. O chvíli později se na druhé straně neprosadili nejprve Vobecký, který trefil obránce a ani Šimeček, ten pálil vysoko nad. Počasí se začalo podepisovat na hráčích. K vidění už nebylo tolik šancí. Až v 64. minutě nový muž na hřišti Dobiáš vyprášil dělovkou rukavice domácího brankáře Hnízdila.

O chvíli později hlavičkoval Vuklišević po rohu těsně nad branku. V 73. minutě se dostal k odraženému míči Oscar. Střelu poslal mimo. Na začátku poslední desetiminutovky pálili postupně do teplických obránců nejprve Lehoczki a poté Vébr. Pět minut před koncem si krásně pohráli Mustafić s Diazem hned se čtveřicí libereckých. Nic dalšího z toho však nevymysleli. V posledních vteřinách se dostal Vébr k odraženému míči. Sám před brankářem ale neuspěl. Liberec tak podlehl Teplicím 0:1.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V prvním poločase jsme soupeře dostali pod tlak a vytvořili jsme si herní převahu. Tu jsme ovšem bohužel nedokázali využít ke skórování branky. Naopak soupeř z jedné z prvních příležitostí vstřelil v závěru první půlhodiny gól. Ve druhém poločase jsme opět měli tlak, ten však končil v prostoru vápna, případně špatným řešením šancí ze stran. Vyrovnat už jsme tak nedokázali.