FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Kladno - FCSL 1:4
15.01.2011

Tipsport liga: FC Slovan Liberec vs. SK Kladno 4:1 (1:0)

Jan Seifert
Ve druhém zápase Tipsport ligy 2011 se aktivnímu Slovanu dařilo. Tým Petra Rady nasázel soupeři 4 góly, z nichž 3 vsítil Jan Nezmar a stal se tak nejlepším střelcem Tipsport ligy.
TL, sobota 15.1.2011
SK Kladno SK Kladno
1:4
(0:1)
FC Slovan Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák (46. Dejmek), Zieris, Janů - Papoušek, Štajner (73. Zeman), Vácha (80. Hadaščok), Vlasko, Vulin (46. Fleišman) - Nezmar.
Branky: 93. Holub - 2., 58. a 61. Nezmar, 86. Papoušek.

Zápas se znovu hrál na umělém trávníku v Děčíně, ale tentokrát bez umělého osvětlení, protože se hrálo již od 11,00 hodin.

Velice atraktivní zápas zdobilo mnoho šancí na obou stranách. První pěkná akce přišla již ve 2. minutě. Jiří Štajner nacentroval míč z pravé strany a Jan Nezmar nejdříve hlavičkoval do brankáře, ale poté vystřihl perfektní nůžky a přes hlavu uklidil míč pod břevno bezmocného gólmana.

V 10. minutě zápasu se Nezmar dostal do další gólovky, znovu ve spolupráci se Štajnerem. Štajner přikopl míč dobře naběhlému Nezmarovi, který prověřil brankáře Roučka střelou z vápna. Rouček pouze vyrazil míč před sebe a Štajner se na moment ocitl sám před gólmanem, ale ten mu jeho dorážku vystihl a vyboxoval míč do autu.

Ve 13. minutě vyslal přetažený centr Papoušek, pro který si vyskočil Vulin a dobře hlavičkou umístil míč k pravé spojnici branky, ale Rouček byl tentokrát pozorný.

V 15. minutě poprvé vážněji ohrozilo Kladno libereckou branku. Hauzr dobře vyběhl a zblokoval Kabeleho střelu, který se šikovně protáhl mezi našemi stopery.

V 16. minutě ze standardní situace z levé strany našel Petr Papoušek hlavu Zierise a ten tečoval hlavou míč pouze do náruče brankáře.

Ve 23. minutě se do balónu opřel Lukáš Vácha a z 25 metrů prověřil k levé tyči Roučka, který vyrazil míč na roh.

Ve 33. minutě načechral Štajner z rohového kopu balón pro Nezmara a ten jen o kousek přehlavičkoval brankovou konstrukci.

Ve 37. minutě Štajner hezky zakroutil míč k pravé tyči ze standardní situace, ale bohužel o kousek minul Roučkovu branku.

Slovan diktoval tempo hry a ve 41. minutě se v poslední šanci poločasu mohl znovu trefit Nezmar, kterého v ideální pozici našel Papoušek. Jeho střela šla pouze do brankáře a odražený míč se dostal ke Štajnerovi, který hledal na druhé straně Vlaska, ale příhra byla nepřesná.

V 50. minutě se do velké šance dostal opět Nezmar, který dostal dobrou přihrávku od Vlaska mezi stopery, ale pálil znovu pouze do dobře postaveného Roučka.

Jiří štajner se v 52. minutě po pravé straně protáhl až k brankáři Roučkovi a našel dobrou příhrou ve vápně Papouška, který pálil do odkryté branky, kde stál osamocený obránce Kladna a střelu vyhlavičkoval. K odraženému míči se dostal ještě Tomáš Janů, ale jeho střela jen těsně minula levou tyč.

Tlak Slovanu sílil každou minutou zápasu. Gólová akce přišla v 58. minutě, když dobře do přihrávky Vlaska nastavil nohu Nezmar a umístil míč k levé tyči. Navýšil tak skóre na 2:0.

Jan Nezmar dovršil hattrick v 61. minutě, když ho přihrávkou našel Fleišman a z vápna prudkou střelou překvapil Roučka k pravé tyči.

V 67. minutě se do dobré příležitosti dostal Gebre Selassie, který se z voleje opřel do odraženého míče a Rouček měl co dělat, aby míč vyrazil mimo branku.

V 77. minutě se Nezmar protáhl opět mezi stopery Kladna a nasměřoval míč na zadní tyč, kde dobíhal Zeman, ale jen těsně ve skluzu minul.

Kladno se dostalo do gólovky v 82. minutě, když dobrý centr našel Jelínka, ale ten v jasné šanci překopl branku.

V 86. minutě se skóre opět měnilo. Tentokrát se uchýlil k jeho typické střele zdálky Petr Papoušek a z 25 metrů napálil míč do sítě kladenské branky a upravil skóre na 4:0.

O vítězi tohoto klání bylo již rozhodnuto, ale kladenští bojovali až do konce. V 89. minutě musel Hauzr likvidovat dvě střely. O 4 minuty později už však nestačil na dorážku Holuba, který se nejlépe zorientoval ve vápně a kosmeticky upravil výsledek na 4:1.