FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Meteor 5:4pen

U15 - FC Slovan Liberec x Meteor Praha 5:4p (0:3)

12.kolo, sobota 26.10.2019, 10:00, Letka
FC Slovan Liberec: Polák – Studený – Fanta (K) – Vitouš - Papoušek - Zieniewicz – Rogulski - Makowski - Fiala - Polhoš – Matys (Trojan – Kochan – Vošanovič – Wendler – Zajdel)
Střelci: 63´ Kochan, 69´ Makowski, 71´ Zajdel, 75´ Fiala

Rozhodčí:

PILNÝ - JIRÁK , HORVÁT

Diváci: 45

První dějství se domácím hrubě nepovedlo a poločasové skóre 0:3 bylo spravedlivým vyústěním herního projevu hráčů Slovanu. Ve druhém poločase sice přišlo snížení na 1:3, kdy chybu v rozehrávce soupeře využil Kochan, ale vzápětí domácí oplatili hostům stejnou mincí a bylo to opět o 3 góly. Beznadějně vyhlížející stav však modrobílí změnili třemi góly během šesti minut, kdy se postupně trefili Makowski, Zajdel a Fiala. Ve zbývajících pěti minutách sahali domácí dokonce po vítězství, avšak obrat ve skóre již v základní hrací době nestihli a tak o vítězi rozhodl penaltový rozstřel. Ze značky pokutového kopu se nemýlili Makowski, Matys a Fiala a protože brankář Trojan dvě penalty zlikvidoval, připsali si fotbalisté Slovanu své první vítězství v sezoně.

Milan Šimoníček:

„Utkání se mi nehodnotí snadno a mám smíšené pocity. Na jedné straně jsem velmi zklamaný z výkonu v prvním poločase, který je pro mne neakceptovatelný a na straně druhé obdivuji výsledkový obrat, který naši hráči předvedli a já jim gratuluji k prvnímu vítězství v sezoně. Je pro nás všechny nesmírně cenné.“