FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Jablonec 4:2

U16 - ČDD, 8.kolo: FC Slovan Liberec vs. FK Jablonec 4:2 (1:0)

V severočeském derby jsme Jablonec porazili, i přestože jsme dohrávali o deseti hráčích.

8.kolo, středa 26.9.2018, 16:30, MS - af
4:2
(1:0)
FK JablonecFK Jablonec
FC Slovan Liberec: Yerasov - Kytka, Chládek, Kobr, Striženec - Pácalt (59´ Kabeláč), Stibor, Vyčítal - Plechatý (66´ Müller), Lupoměský (60´ Pajkrt), Kašpar
Branky: 2´ Vyčítal (Stibor), 69´ Vyčítal (z penalty), 74´ Stibor, 85´ Müller, ŽK: 37´+ 45´ Kašpar, 65´ Stibor, ČK: 45´ Kašpar, Rozhodčí: Hanousek - Řezníček, Smoleňák
Diváci: 30

1.poločas: V úvodu utkání se klukům výborně povedla situace po autovém vhazování v rohu hřiště, kdy centr Stibora zakončil Vyčítal. Hra byla vyrovnaná, aktivním napadáním jsme se snažili dostat soupeře pod tlak. Z několika slibně se rodících situací ve vápně soupeře se bohužel žádná další gólově vyřešit nepodařila. Ke konci poločasu přišly dvě zbytečné žluté karty pro Kašpara a byl tak ze zápasu vyloučen.

2.poločas: Začátek druhé půle a hra o devíti hráčích v poli se nám vůbec nedařila, ocitli jsme se pod tlakem Jablonce a nakonec i inkasovali dvě branky. Kluci naštěstí zareagovali dobře a postupem času i přes oslabený počet hráčů v poli naše hra vypadala lépe. Dvacet minut před koncem proměnil po faulu na sebe penaltu Vyčítal a o pět minut později střelou z dálky Stibor opět otočil skóre. Posíleni obratem se kluci po hřišti pohybovali velmi dobře a odměnou byl další gól po pěkné akci Müllera, který upravil na konečných 4:2.