FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Karlovy Vary - FCSL 0:11

U18 - ČDD, 8.kolo: FC Slavia Karlovy Vary vs. FC Slovan Liberec 0:11 (0:3)

8.kolo, sobota 28.9.2019, 11:00, Drahovice
FC Slavia Karlovy Vary FC Slavia Karlovy Vary
0:11
(0:3)
FC Slovan Liberec: Čamrda - Zounek, Holub, Janouš, Bulejko - Hejl, Horčička, Málek, Špinka (50´ Ježek - 62´ Křeš) - Králíček (62´ Flesner), Valenta (40´ Pokorný)
Branky: 5´ Hejl, 24´ Valenta, 26´ Valenta, 53´ Pokorný, 57´ Králíček, 60´ Pokorný, 73´ Bulejko, 77´ Málek, 80´ Bulejko, 88´ Flesner, 90´ Pokorný, Rozhodčí: Coufal - Jati, Godža
Diváci: 30

Utkání se hrálo na malém, blátivém hřišti za deštivého počasí.

Od úvodní minuty jsme v zápase dominovali a díky naivně bránícímu soupeři jsme se dostávali do vyložených šancí. Rychle jsme otáčeli hru a po stranách jsme se dostávali do pokutového území. Po úvodní brance v 5. minutě jsme během dalších patnácti minut zahodili mininmálně 4-5 vyložených šancí. Soupeř se zmohl po celý první poločas pouze na dlouhé míče, které pramenily i díky našemu dobrému přepínání a tlaku po ztrátě míče. Stav 0:3 v poločase byl ještě milosrdný.

Další branky přišly po změně stran. Soupeř nám stále nechával volno v krajních prostorech hřiště, kde jsme díky podpoře krajních obránců Bulejka a Zounka vytvářeli přečíslení 2X1 a zásobovali centry naše útočníky. Domácí nekladli žádný odpor a inkasovali celkem 11 branek.

Trenér Benek: "Pohodové utkání, ve kterém jsme si mohli vyzkoušet hru v krajních prostorech a centry. Kdybychom byli v některých situacích přesnější a důslednější, tak mohlo být skóre ještě vyšší. Tentokrát náš výkon měl kvalitu i díky posílení stabilních hráčů z U19 (Bulejko, Králíček, Horčička). Kluky musím pochválit, že chtěli celých 90 minut hrát fotbal i na těžkém terénu a střílet góly."