FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta B 1:0

AC Sparta Praha BAC Sparta Praha B
FC Slovan Liberec: Plechatý-Sysel,Kratochvíl,Provazník,Gabko-Bína/46.Gembický/,Lábek,Mečíř,Halgaš-Vébr/76.Kristian/,Žižka/67.Syrovátka/
Branka:57.Halgaš
Diváci: 80

V dalším domácím mistrovském utkání jsme doma přivítali Spartu B,vedenou bývalým libereckým hráčem Erichem Brabcem. Ve velmi bojovném utkání byla vidět spousta kvalitních individuálních výkonů a z jediné branky se radovali nakonec hráči naší U19.

Utkání začalo z obou stran ve velkém tempu a celý první poločas byl k vidění dobrý dorostenecký fotbal a akce střídala akci.Sparťané se dostali do dvou velmi dobrých příležitostí,ale jednou zklamal střelec a podruhé zasáhl dobře obránce Provazník.V našich 2 megašancích netrefil nejdříve Halgaš prázdnou branku,kdy této situaci předcházela šance Žižky,a ve druhé situaci, kdy Vébr obešel hostujícího brankáře, nás zastavil praporek pomezního rozhodčího pro údajný ofsajd Žižky.

I ve druhém poločase pokračoval kvalitní zápas,který přinesl ovoce domácímu Slovanu v podobě branky Martina Halgaše v 57.minutě,kdy mu míč na hlavu posadil Lábek 1:0.Ve zbytku utkání už to byl boj o každý metr hřiště.Za Spartu mohl vyrovnat náš odchovanec Radim Prokopec,který je od léta hráčem Sparty,ale míč minul.A tak utkání skončilo za velké radosti domácích ziskem 3 prvních podzimních bodů.

Video

Mgr.Tomáš Nosek-trenér U19:,,Chtěl bych celý tým pochválit za přístup k utkání.Myslím,že jsme byli Spartě důstojným soupeřem.Viděli jsme na obou stranách velmi dobré individuální výkony.Dnes jsme dokázali minimalizovat počet individuálních chyb a to byl klíč k úspěchu.