FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Přepeře - FCSL 2:1
01.08.2020

V druhém přípravném duelu prohrála omlazená sestava Slovanu v Přepeřích 1:2

PŘEPEŘE - Po dopoledním vítězství nad druholigovou Chrudimí následoval odpolední duel proti domácímu celku FK Přepeře z třetí nejvyšší soutěže. Slovan v hodně kombinované sestavě s mnoha mladíky podlehl domácím 1:2.
Příp., sobota 1.8.2020, 13:30
FK Přepeře FK Přepeře
2:1
(1:1)
FC Slovan Liberec: Nguyen (46. Vliegen) - Koscelník, Černický, Jugas (53. Kosek), Mikula - Králíček (70. Csáno), Kazda, Barac, Baláž (46. Šulc) - Gluščevič (60. Fukala), Rondić
Branky: 35. Synek, 73. Kvesič - 8. Rondič

Slovan vstoupil do zápasu skvěle. Hned v osmé minutě vybojoval rohový kop, po kterém se hlavou prosadil Imad Rondić a poslal tak modrobílé mužstvo do vedení. V dalším průběhu první půle se hrálo převážně uprostřed hrací plochy. Hráči byli vystaveni vysokým teplotám, se kterými se potýkali více než se soupeřem. Přesně po půlhodině hry se ozval mladík Kazda, který hezkou střelou orazítkoval tyč. O dvě minuty později zahrozily také Přepeře. Po závaru v našem vápně ale obránci dostali míč do bezpečí.

Ve 35. minutě musel Filip Nguyen předvést dva pohotové zákroky, díky kterým jsme si stále drželi nejtěsnější možné vedení. To ale neplatilo o pár okamžiků déle. Ještě v tentýž minutě se prosadil z dorážky domácí Synek a srovnal skóre utkání na 1:1. To Přepeře nakoplo a dvě minuty před koncem poločasu ještě zahrozily. Náš brankář ale skvělými zákroky domácí do vedení nepustil.

Do druhého poločasu se postavil mezi tři tyče Olivier Vliegen a Šulc vystřídal Baláže. Po třech minutách hry pálil po centru Mikuly Králíček z voleje pouze vedle. V 50. minutě pak hlavičkoval Rondić, ale brankář jeho pokus chytil. V 53. minutě odstoupil pro blíže nespecifikované zranění Jugas, kterého musel nahradit Kosek. Po hodině hry pak nastoupil Fukala za Gluščević a Michal za Kazdu. O deset minut později ještě nahradil Csáno Králíčka.

V 73. minutě ale předvedl pohlednou individuální akci domácí Kvesič a střelou zpoza vápna překonal Vliegena - 2:1. I nadále byli motivovaní domácí aktivnějším týmem. Na hráčích Slovanu byla znát jak únava, tak hlavně nesehranost a dopředu se dostávali pouze sporadicky. V 88. minutě vypálil přesně Gluščević, ale domácí brankář efektním zákrokem inkasování odmítl. Slovan tak podlehl Přepeřím překvapivě 1:2.