FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Wolfsberg 2:0
03.02.2015

Lukáš Michalík
Naše mužstvo v přípravě zůstává stoprocentní. Také šesté přátelské utkání fotbalisté Slovanu zvládli a připsali si vítězství. V prvním zápase na soustředění v Turecku se před svěřenci trenérů Kotrby a Csaplára museli sklonit hráči aktuálně druhého celku rakouské ligy, Wolfsberger AC.
Turecko, úterý 3.2.2015, 14:30
2:0
(1:0)
Wolfsberger ACWolfsberger AC
FC Slovan Liberec: Hroššo - Sus (60. Mudra), Pimpara, Karišik, Fleišman - Obročník (80. Pavelka), Djika (46. Soungole) - Hadaščok, Šural (60. Moustapha), Frýdek (60. Kaiser) - Bakoš (60. Luckassen).
Wolfsberger AC: Kofler - Standfest, Hüttenbrenner, Rnic, Baldauf, Seidl, Putsche, Kerhe, Zulj, Wernitznig, Oussalé.
Branky: 14. Šural, 68. Hadaščok.

Slovan vlétl do utkání aktivněji, ve 13. minutě se razantním pokusem z ostrého úhlu teprve zastřeloval Josef Šural. O minutu později se však náš nejlepší střelec už nemýlil. Hroššo přihrál Frýdkovi, který krásným diagonálním pasem oslovil Josefa Šurala a ten přesnou střelou rozvlnil síť za brankářem soupeře. Následně Slovan zahrozil Fleišmanem, jehož standardka z hloubi pole nebezpečně prolétla napříč pokutovým územím a gólman Kofler nakonec musel míč v ošemetné situaci vyrazit na roh.

Rakouský soupeř zahrozil ve 28. minutě, kdy se po dlouhém nákopu jeden z hráčů řítil ve slibné pozici sám na Hrošša. Slovenský gólman ale stačil proti přízemnímu zakončení skvěle zasáhnout. Po půl hodině hry pustil rozhodčí ve středu hřiště našemu mužstvu faul, po němž Djika vyslal obloučkem do úniku Marka Bakoše, který si bohužel míč ukopl a dal tak šanci brankáři Koflerovi včas zasáhnout.

V samotném závěru první půle vyrobil hostující brankář minelu v rozehrávce, kterou nabídl míč Frýdkovi, jemuž však v zakončení zamezil jeden z hostujících obránců. Vzhledem k povaze utkání faulující hráč nebyl vyloučen, ale musel být nahrazen hráčem z lavičky. Možnosti exekuce přímého kopu ze zajímavé vzdálenosti se zhostil Marek Bakoš, ale jeho technický pokus se mezi tři tyče nevešel.

Úvod druhého dějství se odehrával převážně ve středu hřiště. Rakouský celek zahrozil po rohovém kopu, který doputoval na zadní tyč, kde ho jeden z hráčů nebezpečně vracel do malého vápna. Hroššo ale nakonec mohl zůstat klidný. Slovan po změně stran poprvé zahrozil v 68. minutě a hned z toho byl druhý gól. Hráči soupeře ztratili míč ve středu hřiště, odkud se míč dostal doleva a následný centr do pokutového území proměnil ve druhou branku Vojtěch Hadaščok, který neměl žádný problém překonat bezmocného gólmana.

Skóre mohl ještě navýšit střídající Moustapha, jenž po spolupráci Kaisera s Luckassenem postupoval z úhlu na branku, ale zakončení senegalského forvarda ohrozilo pouze rohový praporek. V závěru mohl Wolfsberger alespoň snížit, to když se po rychlém brejku hnal vstříc Hroššovi jeden z útočníků, ovšem Mudra jej stačil vytlačit mimo palebnou pozici. V závěru měl po přihrávce Hadaščoka na noze definitivní tečku Kaiser, ale proti jeho střele z první výborně zasáhl gólman hostí. Slovan tak své první utkání v Turecku zvládl a zvítězil 2:0.

S vítězstvím i výkonem byl vcelku spokojen také přihlížející Jan Nezmar. "Myslím si, že jsme viděli velmi dobré utkání, které se hrálo ve vysokém tempu a nasazení. Místy to bylo hodně agresivní a jsem rád, že jsme se s tím lépe vyrovnali my a že jsme si kromě těch gólů dokázali vytvořit i další šance. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě, ale na druhou stranu se nám tam otevřela taková dvě, tři okénka, která bychom určitě chtěli do budoucna odstranit," zhodnotil z Turecka první přípravný duel sportovní ředitel Slovanu.