FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Brno 0:1
12.08.2013

Vyrovnané utkání juniorky proti brněnské Zbrojovce rozhodla až nařízená penalta

Liberec - Pondělní brzké odpoledne patřilo tradičně mladým fotbalistům. Naše juniorka hostila ve vyrovnaném utkání úřadujícího mistra brněnskou Zbrojovku. Zápas rozhodla až nařízená penalta patnáct minut před koncem. Hosté ji dokázali bez problémů proměnit a odvezli si z Městského stadionu všechny body za velmi těsný výsledek.
5.kolo, pondělí 12.8.2013, 13:00, Městský stadion
0:1
(0:0)
FC Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno
FC Slovan Liberec: Zoul – Kmoníček (C), Pokorný, Egert, Beníšek (84. Henzl) – Bouška, Dydowicz (59. Frimmel) – Hadaščok, Douglas (76. Novotný), Jánošík – Szabó (65. Káva).
FC Zbrojovka Brno: Veselý – Hyčka, Zezula (C), Hanuš, Buchta – Kuncl (90. Drbal), Sedlák, Glaser (77. Dvořák), Jukl (86. Krška), Přerovský (89. Ullmann) – Vávra (62. Krejčíř).
Branky: 76. Jukl (pen.). ŽK: 0:2 (19. Jukl, 73. Buchta). Rozhodčí: Vlasjuk - Zeman, Martínek.
Diváci: 200

Hned od úvodních minut bylo jasné, že utkání bude dost vyrovnané. To potvrdili hráči obou celků už v průběhu prvního poločasu, kdy byla k vidění hra především ve středu hřiště bez nějakých gólových náznaků. První vážnější příležitost přišla až takřka po půlhodině hry. Liberecký Hadaščok se šikovně uvolnil na pravé straně hřiště, balon zatáhl podél lajny, přihrál osamocenému Dydowiczovi, který ale z hranice šestnáctky brněnskou branku minul.

Úřadující mistr z Brna si na svoji první gólovku musel počkat až do 42. minuty. Po rohovém kopu a následné skrumáži před brankou se k míči dostal hostující záložník Sedlák, jeho následnou přízemní střelu ale dokázal gólman Zoul reflexivně vyrazit. První pětačtyřicetiminutovka už víc zajímavého nabídnout nedokázala. Oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Zřejmě za největší příležitost utkání se dala považovat ta ze začátku druhého poločasu. Čtyři minuty po změně stran zahrávala Zbrojovka rohový kop. Po nepřehledné situaci před brankou se k balonu dostal jeden z hostujících hráčů a vystřelil. Naštěstí na brankové čáře stanul připravený Jánošík, který celou situaci zachránil a soupeře do vedení nepustil. Velmi slibná šance byla k vidění i na druhé straně o pár minut později a znovu to bylo při rohu. Po dobrém centru do pokutového území se k hlavičce dostal útočník Szabó, který ale zakončil pouze do břevna.

Tempo hry poté poněkud opadlo a zdálo se, že závěr utkání bude spíše připomínat obrázek z první půle. Patnáct minut před koncem ale v pokutovém území fauloval liberecký Kmoníček a hlavní rozhodčí Vlasjuk nekompromisně ukázal na penaltovou značku. Následné exekuce se ujal David Jukl a chladnokrevným zakončením k tyči poslal hosty do vedení – 0:1. Naši junioři už poté čekali na gólovou odpověď marně. Zbrojovka si závěr utkání bez problémů pohlídala a nakonec si z Liberce odvezla všechny body.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): „Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, kterému jsme se ale svoji hrou dokázali v prvním poločase vyrovnat, což mě těší. V druhé půli jsme měli zhruba desetiminutovou hluchou pasáž, která nás nakonec stála body. Kupili jsme chybu za chybou, to vyústilo až v rozhodují moment - penaltu. Utkání rozhodla jediná drobnost, nepozornost, kterou jsme bohužel udělali my.”