FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Dukla B - Slovan B 3:4pen
30.09.2019

B-tým si proti Dukle poprvé zakopal penalty, všech pět střelců proměnilo

Liberec - Béčko si poprvé v sezoně zahrálo novinku ČFL penalty, když zápas proti Dukle skončil remízou 3:3. Naše mužstvo v pokutových kopech excelovalo a všech pět střelců svůj pokus proměnilo.
8.kolo, neděle 29.9.2019, 10:15
FK Dukla Praha B FK Dukla Praha B
3:4pen
(2:1 - pen. 4:5)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FK Dukla Praha B: Šťovíček – Douděra (78. Kolman), Mentberger, Lauko (K), Kovernikov (87. Novák), Studnička, Bezdička (70. Houha), Kozel (58. Trávníček), Ullmann (66. Kim Seung Bin), Veniger, Fišl
FC Slovan Liberec B: Hnízdil - Baláž, Michal, Dvořák, Šulc - Alibekov (60. Blažek), Beran (60. Petr), Kim (70. Kratochvíl) - Vrabec, Yu, Gembický
Branky: 13. Bezdička, 45. Lauko, 55. Douděra – 21. Alibekov, 65. Gembický, 80. Yu (pen.). Rozhodčí: Krejsa – Radina, Nejedlo. ŽK: 71. Mentberger, 77. Studnička, 85. Lauko – 82. Blažek. Diváci: 80.

Béčko herně začalo zápas s Duklou povedeným výkonem, jako první se však radoval soupeř. Po třinácti minutách hry udeřil David Bezdička a Pražané vedli. Slovanu se podařilo vyrovnat o chvíli později. Prosadila se posila z A-týmu Akhmed Alibekov.

Nicméně naše mužstvo nedokázalo remizový stav udržet a ještě před pauzou podruhé inkasovalo. Nekoncentrace modrobílých využil Tomáš Lauko a poslal Duklu znovu do vedení. V 55. minutě to se Slovanem vypadalo ještě hůř. Hnízdila překonal i David Douděra a celek z hlavního města směřoval na domácí půdě za vítězstvím.

Slovan zmobilizoval síly a brankou Dominika Gembického vykřesal naději. V 80. minutě se nakonec Liberečané dočkali vyrovnaní. Sniper Yu proměnil nařízenou penaltu a naše mužstvo znovu sahalo po bodech. Ty mohly být klidně tři, nicméně Blažek svou velkou příležitost po průniku na levé straně nevyužil. A tak došlo poprvé v sezoně na penalty.

Zatímco modrobílí proměnili všech pět pokusů, Dukla jednou nedala, čímž se rozhodlo o majiteli bonusového bodu. Slovan podruhé v sezoně vstřelil více než dvě branky a počtvrté vyhrál.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): První poločas jsme hráli dobře. Byli jsme aktivní v napadání a získávali jsme jím hodně míčů, ale chybělo nám lepší řešení ve finální fázi. Soupeř dal ze své první šance gól. Brzo jsme srovnali a pokračovali v dobrém výkonu, ale další možnosti jsme řešili špatně. Minutu před koncem prvního poločasu jsme dostali laciný gól. Deset minut po přestávce přišla branka na 1:3. Za chvíli nás dostal do hry Gembický a deset minut před koncem srovnal z penalty Yu. Pak se hrálo nahoru dolu. Třikrát jsme měli možnost po akci na levé straně, Blažek šel jednou sám na bránu, ale nás naopak v jasné šanci soupeře podržel Hnízdil. Penalty jsme zvládli dobře - všichni proměnili.