FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Neugersdorf - FCSL 0:1
29.06.2018

Druhý přípravný zápas v Německu s domácím FCO Neugersdorf vyhrál Slovan 1:0

přímo z Neugersdorfu - Liberecké áčko se dnes rozdělilo na dvě poloviny. Druhá půlka, ve které byli v základní sestavě například nováčci Nešický s Elvisem, sehrála zápas s týmem FC Oberlausitz Neugersdorf ze čtvrté německé nejvyšší soutěže. Utkání se hrálo v německém Neugersdorfu nedaleko českých hranic. O jediný gól zápasu se postaral tři minuty před koncem novic v dresu Slovanu Mashike přezdívaný Elvis. Liberec si tak odvezl vítězství 1:0.
Příprava, pátek 29.6.2018, 17:30, Sparkassen-Arena Oberlausitz
FC Oberlausitz Neugersdorf FC Oberlausitz Neugersdorf
0:1
(0:0)
FC Oberlausitz Neugersdorf: Vaizow – van Kerkoff, Petrick, Wolf, Gerstmann, Dittrich, Marek, Komnos, Knechtel, Merkel, Djumo

Náhradníci: Aubele – Gnieser, Belini Fagan, Träger, Haist, Blaser, Drassdo

FC Slovan Liberec: Hladký - Mikula, Vuklišević, Kačaraba, Kerbr - Breite, Malinský, Nešický - Oscar, Voltr, Mashike

Náhradníci: Hasalík - Ulbrich, Vébr, Kazda, Michal, Lábek,

Rozhodčí: Herde - Wehnert, Kneusel

Góly: 87. Mashike

Do první velké šance se dostal ve 4. minutě Knechtel, který z hranice šestnáctky z voleje těsně minul Hladkého svatyni. Slovan mohl jít v 11. minutě do vedení. Oscarova střela se odrazila k volnému Voltrovi na malé vápno, ten však trefil pouze břevno. Hra byla velmi vyrovnaná. Po dvaceti minutách hry dostal Slovan výhodu přímého kopu. Sehrávka Nešického s Breitem k vážnějšímu ohrožení nevedla. První střely mezi tři tyče jsme se dočkali ve 24. minutě. Voltr si ve vápně vyměnil míč s Oscarem a vyprášil gólmanovy rukavice, který vyrazil na roh.

Ve 40. minutě se ukázal Nešický, když uprostřed hřiště vybojoval míč, i přes faul vstal a z nějakých 22 metrů vystřelil těsně nad břevno. O dvě minuty později musel zasahovat i Hladký, když ho zpoza vápna prověřil kroucenou střelou domácí Djumo. V prvním poločase už se nic dalšího nestalo a do kabin se tak šlo za stejného stavu, za jakého se vstupovalo na hřiště - tedy 0:0.

První šance druhé půle bylaElvisova hlavička ze 48. minuty, která byla zblokována na roh. Na centr z rohu si naběhl Kačaraba, který předskočil domácího stopera. Z voleje však branku přestřelil. V 50. minutě se dostal míč na hranici šestnáctky, kde stál připravený Voltr. Jeho pokus brankář kryl. Slovan nastoupil aktivně do druhé půle a odměnou mu mohl být vedoucí gól. Oscar obešel brankáře, přihrál před prázdnou branku Elvisovi, který skóroval. Praporek asistenta rozhodčího však vylétl vzhůru a gól pro ofsajd neplatil.

V 65. minutě vybojoval aktivní Nešický faul na rohu velkého vápna. Kerbr z následného přímého kopu ohrozil branku soupeře. Brankář míč vyškrábl na roh. O 2 minuty později totožná situace. Nešický faulován, Kerbr pálí ze standardky, brankář vyráží na roh. V 68. minutě přihrával Malinský do druhé vlny, kam si naběhl ve vápně Oscar a šajtlí nebezpečně prověřil brankáře. Otřepané nedáš dostaneš se málem opět potvrdilo. Protiútok domácích zakončoval ve vápně Merkel. Hladký tváří v tvář uspěl a míč vyrazil. Střelu Blasera z následného rohu Hladký chytil do náruče.

Už to vypadalo, že se oba týmy rozejdou smírně stejně jako loni, když v 87. minutě našel centrující Oscar ve vápně Elvise, který levačkou krásně z voleje propálil gólmana. Do konce zápasu se již nic vážného nestalo. Liberečtí si tak z Německa vezou vítězství 1:0.