FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Ostrava 1:3
10.03.2014

Juniorka na jaře poprvé klopýtla, doma podlehla Baníku Ostrava 1:3

Lukáš Michalík
Liberec - Fotbalisté juniorky po povedeném startu do jarní části Juniorské ligy poprvé zaváhali. Na libereckém Městském stadionu nestačili na ostravský Baník, který naše naděje přehrál a zvítězil 3:1
26.kolo, pondělí 10.3.2014, 14:00, Městský stadion Liberec
1:3
(1:1)
FC Baník OstravaFC Baník Ostrava
FC Slovan Liberec: Kolář – Novotný, Egert, Vojtěšek, Bělíček - Frimmel (46. Bong Won Che), Bouška (46. Ondráček), Douglas, Krejčí (74. Soungole) - Ambrož (60. Dydowicz), Káva (68. Lanfranchi).
FC Baník Ostrava: Šrom – Honiš, Malchárek (69. Hrdlička), Neuwirth, Kundrátek, Opatřil (76. Behan), Holzer, Celba (60. Byrtus), Pyclík (46. Šašinka), De Azevedo (46. Narh), Novák.
Branky: 23. Frimmel – 6. Opatřil, 48. Holzer (pen.), 68. Šašinka ŽK: 1:0 (31. Bouška). Rozhodčí: Vaňkát – Arnošt, Rais.

Úvod utkání patřil jednoznačně hostujícímu Baníku. Již v šesté minutě podnikli Ostravané rychlý protiútok, z pravé strany oslovil přihrávkou přes celou šíři vápna Pyclík De Azeveda a ten zpětnou přihrávkou na malé vápno našel Josefa Opatřila, který bez problému skóroval.

Domácí Slovan odpověděl střelou Novotného, která se však mezi tři tyče nevešla. Následně další rychlý kontr Baníku zakončoval Pyclík, leč také nepřesně. Ve 22. minutě utekl na levé straně Ambrož, přihrál do vápna Kávovi, ale ten z první trefil jen gólmana.

O minutu později se už domácí vyrovnání dočkali. Kávovu střelu brankář Šrom pouze vyrazil a u odraženého míče byl nejdříve Denis Frimmel, jenž s přehledem vyrovnal.

Krátce před pauzou znovu zahrozili hosté z Ostravy. Po chybě Boušky ve středu hřiště si Opatřil vyměnil balón s Pyclíkem, druhý jmenovaný střílel, ale trefil pouze dobře postaveného Koláře. Záhy na to, po centru na zadní tyč hlavičkoval Káva, míč se snášel podél brankové čáry, ale nakonec skončil těsně vedle.

Jak Moravané vstoupili do prvního poločasu, to samé předvedli i ve druhém dějství. Po faulu na Šašinku rozhodčí odpískal pokutový kop, jenž si vzal na starost Daniel Holzer a chladnokrevně proměnil.

V 68. minutě si po zmatcích v pokutovém území Slovanu našel skákající míč střídající Jakub Šašinka a hezkou střelou přes hlavu zvýšil náskok hostů na dvoubrankový.

Deset minut před koncem se k přímému kopu z úctyhodné vzdálenosti postavil Vojtěšek a svou střelou pořádně vystrašil ostravského brankáře Šromu. Alespoň snížit mohl v závěru Dydowicz, ale jeho přízemní pokus jen orazítkoval tyč.

Svěřenci trenéra Vavrušky tak na jaře poprvé ztratili body a podlehli ostravskému Baníku 1:3.

David Vavruška (FC Slovan Liberec): Nejde ani tak o porážku jako spíš o herní projev, který byl hodně špatný. Jednoduše řečeno nám nefungovala celá osa. Tragické výkony obou stoperů, Douglas s Bouškou ve středu hřiště v první půli nedotahovali dlouhé balóny, neměli odražené míče, šetřili krokem. Oba útočníci nespolupracovali, zapomněli, že fotbal je kolektivní hra a chtěli to urvat každý sám. Tudíž z toho vznikl takový paskvil, jaký jsme viděli. Navíc to bylo po pěti měsících první utkání na přírodní trávě, což ale bylo pro obě mužstva stejné, balón odskakoval oběma a kvalita hry tím tak trpěla. Celkově si myslím, že šlo o podprůměrné utkání.