FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Dukla 5:1
18.02.2019

Juniorka nezaváhala! I díky dvěma trefám Musy přehrála Duklu 5:1

Turnov/Liberec - Juniorka sice v utkání s pražskou Duklou prohrávala, ale nakonec dokráčela k pohodlnému vítězství. Střelecky se prosadili Micovčák, Pázler, Gembický a dvakrát Petar Musa. Slovan přehrál hosty vysoko 5:1.
18.kolo, pondělí 18.2.2019, 13:00, Turnov UMT
5:1
(2:1)
FK Dukla PrahaFK Dukla Praha
FC Slovan Liberec: Vliegen – Köstl (80. Dvořák), Prokš (C), Fukala, Šulc (65. Vrabec), Pázler (46. Musa), Baláž, Micovčák, Kazda (75. Ulbrich), Vuklišević, Gembický (75. Petr)
FK Dukla Praha: Šťovíček – Schneider, Korček, Mašek, Šolaja – Kott, Vyleta, Hadaščok (62. Janko) – Kolman, Kubů (70. Kosík), Ullman (62. Burget)
Branky: 37. Micovčák, 45. Pázler, 51. Musa, 71. Gembický, 82. Musa – 28. Kott.

Oba tabulkoví sousedé neponechali nic náhodě a rozehráli duel aktivně. Ve 21. minutě musel Vliegen řešit nepříjemnou standardní situaci Dukly. Přízemní střela ale nakonec skončila v jeho rukavicích. O pár chvil později se však Pražané už radovali. Centr Tomáši Kottovi nesedl a místo do šestnáctky zamířil vstříc liberecké brance. Vliegen se natahoval proti překvapivému pokusu marně.

Ještě před koncem první půle stihl Slovan skóre otočil. Ve vápně se na několik okamžiků objevil zcela nehlídaný Erik Micovčák a parádní ranou k tyči vyrovnal. Ve 45. minutě navíc Šulc nalezl ve vápně naběhnutého Jana Pázlera. Naše mužstvo tak odcházelo do kabin za příznivého stavu 2:1.

Krátce po pauze se ukázala nová tvář na hřišti. Petar Musa napřáhl z dvaceti metrů a propálil vše, co mu stálo v cestě. Po sérii střídání na obou stranách, kdy ze hřiště odešel například i bývalý hráč našeho mužstva v barvách Dukly Vojtěch Hadaščok, modrobílí znovu skórovali. Dominik Gembický dostal parádní pas do šestnáctky a z velké blízkosti se nemýlil.

V 82. minutě upravil Slovan skóre na konečných 5:1. Brejk bezchybně zužitkoval Petar Musa a přidal svou druhou branku v utkání. Během závěru duelu mohl nejprve využít zaváhání Šťovíčka Petr, ale trefil jen břevno. O chvíli později zase nedokázal završit hattrick Musa, jenž zamířil pouze mimo tři tyče. Slovan má díky třem bodům šestibodový náskok na čtvrtou příčku, na druhou Mladou Boleslaví ztrácí body tři.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): Vstup do zápasu jsme měli aktivní. Vytvořili jsme si 4-5 dobrých šancí, které se nám ale nepodařilo proměnit. Pak dal soupeř šťastný gól a ten nás na chvíli vykolejil. Dukla záhy měla další tři šance, jež naštěstí nedala. Do konce poločasu jsme však zápas otočili dvěma brankami. Začátek druhé půle nám navíc opět vyšel, když po individuální akci zvýšil Musa na 3:1. Dvoubrankové vedení nás uklidnilo. Do závěru duelu jsme přidali ještě další dvě branky.