FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Hradec Králové - FCSL 0:0
03.05.2018

Juniorka si veze z Hradce bod, v utkání nepadl ani jeden gól

Redakce
Hradec Králové - Zatímco v dosavadních duelech Slovanu v nadstavbové části Juniorské ligy nebyla nouze o branky, o zápase v Hradci Králové to neplatilo. Naši mladíci si z východu Čech odvážejí bod po bezbrankové remíze.
O tit., čtvrtek 3.5.2018, 14:00
FC Hradec Králové FC Hradec Králové
0:0
(0:0)
FC Hradec Králové: Pajer – Novák, Mullens (46. Vukčevič), Miker, Chocholatý, Brokeš (78. Kropáček), Dermedjan (71. Rajnoch), Hašek, Kundrt, Martinec (C), Jukl.
FC Slovan Liberec: Franc – Doležal (59. Prokš), Vrabec, Baláž (83. Sixta), Heppner (C), Micovčák (89. Drahoš), Kazda (79. Vébr), Dvořák, Michal, Gembický, Vukliševič.
Branky: bez branek. Rozhodčí: Mikyska – Novák, Dohnálek. ŽK: 35. Jukl, 76. Miker, 87. Hašek – 55. Kazda, 57. Baláž. .

Utkání začalo poměrně opatrně a jako by to předpovědělo vývoj celého zápasu. Hradec se sice snažil útočit, přes pozornou defenzivu Slovanu se ale neprosadil a brankář Franc zůstával dlouho bez práce. Podobně si ve svém útočném snažení vedla také naše juniorka, která domácího brankáře poprvé zaměstnala až ve 41. minutě.

Jinak se v první půli ofenzivně činili spíše domácí. Hradec sice po půlhodině hry ohrozil libereckou branku, nebezpečná rána zpoza velkého vápna však byla sražena na rohový kop a z něj už si Východočeši další šanci nepřipravili. Po 45 minutách hry měly na svém kontě oba celky pouhou jednu střelu mířící do prostoru branky, i proto tak na ukazateli skóre svítilo bezbrankové skóre 0:0.

Poločasová přestávka do vývoje zápasu příliš změn nepřinesla. Královéhradečtí si hned v úvodu druhé půle vypracovali rohový kop, liberecká obrana ale i tentokrát odvrátila míč do bezpečí. Naši mladíci se po změně stran soustředili především na pozornou defenzivu a snažili se vyrážet do protiútoků, ani oni ale nedokázali najít recept na obranný blok domácích a zápas tak nadále nepřinášel výraznější šance.

Hradec mohl rozhodnout deset minut před koncem, proti tvrdé ráně z vápna se však zaskvěl Franc a následná dorážka mířila mimo. V závěrečné naopak mohl výhru vybojovat také Slovan, když po povedeném centru pálil Vébr z malého vápna pouze do brankáře Pajera. Po jinak na šance chudém zápase se tak naše juniorka vrací z Hradce Králové s bezbrankovou remízou 0:0.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V úvodu zápasu byl soupeř aktivnější, ale několik jeho šancí jsme přežili. Poté jsme se dostali do hry a také jsme se dostávali do příležitostí, chybělo nám však lepší finální řešení. Ve druhé půli jsme byli pod tlakem, nedokázali jsme podržet balon, ale nakonec jsme mohli dokonce vyhrát, když Vébr v závěru z malého vápna trefil brankáře. Celkově to bylo z naší strany ubojované utkání. Pozitivem je udržené čisté konto.