FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slavia - FCSL 1:2
26.08.2018

Na hřišti Slavie rozhodla první půle. Juniorka veze výhru 2:1

Praha - K 6. kolu Juniorské ligy zamířil náš tým na hřiště Slavie s jasným cílem upevnit si pozici v elitní šestici. To se také svěřencům trenérů Papouška a Myslivce podařilo, po výhře 2:1 si odvážejí pod Ještěd všechny tři body.
6.kolo, neděle 26.8.2018, 11:00
SK Slavia Praha SK Slavia Praha
1:2
(1:2)
SK Slavia Praha: Vantruba – Zelený, Drozda, Frydrych, Mach (46. Vaněk), Nabijev (80. Šilhan), Havránek (46. Petrák), Mitrano (C), Auer (84. J. Fukala), Janoušek (46. Slanina), Valenta.
FC Slovan Liberec: Nguyen – Ulbrich, M. Fukala, Pešek (88. Petr), Prokš, Voltr, Vrabec (C), Baláž, Nešický (90. Michal), Dorley, Gembický (90. Kazda).
Branky: 35. Frydrych – 22. Gembický, 45+1. Voltr (pen.). Rozhodčí: Severýn – Vlasjuk, Petřík. ŽK: 15. Frydrych, 45. Vantruba, 48. Petrák, 64. Drozda, 71. Valenta – 21. Vrabec, 67. Gembický, 83. Prokš.

Slovan, který také tentokrát naskočil do utkání posílen o několik jmen z A-týmu, zahrozil poprvé v závěru první desetiminutovky. Standardní situaci z pravé strany a následný centr však domácí defenziva ubránila. O chvíli později pálil Voltr, ale zpoza velkého vápna pouze minul branku.

Zato po 22 minutách už se skóre měnilo. Dominik Gembický se zmocnil balonu, z hranice vápna vypálil a jeho střela zapadla k tyči. Radek Voltr mohl o šest minut později zvýšit, ale z dobré pozice těsně minul. Také Gembický mohl přidat další zásah, ale Vantruba ho vychytal. A přišel trest.

Hned vzápětí se hra přesunula před Nguyena a Milan Frydrych uvnitř šestnáctky nasměroval balon do sítě. Přesto Slovan odcházel po první půli do kabin s vedením. Vantruba srazil v úniku jednoho z hráčů v pokutovém území a následovala penalta, kterou Radek Voltr s přehledem proměnil.

Také ve druhém poločase bylo k vidění mnoho šancí. Fukala brzy z přímého kopu těsně minul, na druhé straně Slanina z vápna přestřelil. Sešívaní si postupně vytvořili tlak, který se jim ovšem nedařilo zužitkovat. Po jednom z centrů se na míč marně natahoval Frydrych, ale nedokázal ho nasměrovat mezi tři tyče.

Velkou šanci na vyrovnání měl Nabijev, který čtvrt hodiny před koncem postupoval sám na Nguyena, ale ten ho zkušeně vychytal. Závěrečné minuty byly kouskovány mnoha střídáními a výraznější příležitost na srovnání skóre už si Slavia nevytvořila, Slovan tak udržel vedení 2:1 a na hřišti pražského soupeře vybojoval tři body.

Petr Papoušek (FC Slovan Liberec): V první půli jsme byli aktivnějším týmem a klidně jsme mohli vést i vyšším rozdílem. Po změně stran nás soupeř zatlačil a vytvořil si několik šancí, při kterých nás podržel brankář Nguyen. Celkově jsme podali kvalitní výkon a odehráli jsme dobrý zápas, v němž jsme si zasloužili tři body.