FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Wroclaw 1:1
15.07.2018

Oslavy 60. narozenin Slovanu vyvrcholily generálkou proti Wroclawi. Zápas skončil 1:1

Matěj Pavelka
Liberec - Uteklo to jako voda. Příprava se chýlí ke svému konci a Slovan odehrál mezinárodní ligovou generálku proti polskému Slasku Wroclaw. Poslední souboj byl, koneckonců jako vždy, alespoň částečným indikátorem toho, jak na tom tým je po fyzické, ale i taktické stránce.
U Nisy, neděle 15.7.2018, 14:30, U Nisy
1:1
(0:1)
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
FC Slovan Liberec: Hladký - Koscelník, Karafiát, Kačaraba, Mikula - Breite(C), Ševčík - Malinský (73. Nešický), Pešek (46. Oscar), Potočný - Mashike (66. Pázler)
Śląsk Wrocław: Slowik - Wrabel(C), Pereira (75. Radecki), Chrapek, Cholewiak - Pich, Ahmadzadeh, Piech - Dankowski, Palaszewski (79. Labojko), Tarasovs

Branky: 49. Koscelník - 7. Cholewiak

Žluté karty: 69. Chrapek

Diváci: 1958

Na začátku utkání byli aktivnější domácí, první ohrožení branky hostí přišlo v 6. minutě zápasu, kdy hlavičkující Elvis Mashike těsně netrefil branku. Ovšem minutu na to otevřel skóre hostující Cholewiak, když si zaběhl za obranu Slovanu a střelou na bližší tyč překonal Hladkého 0:1. Po inkasované brance se začalo hrát nahoru dolů. Vážné ohrožení branky hostí přišlo v 18. minutě, kdy Pešek střílel na brankáře Slasku, který střelu chytil. Pár minut na to střílel Roman Potočný z přímého kopu rovněž do náručí hostujícího brankáře. Ve 23. minutě prověřil lehčí střelou Piech Václava Hladkého, který si se střelou poradil.

První větší střelecký pokus přišel až ve 35. minutě, kdy Ševčík prověřil gólmana Slowika. Další pokus přišel, když Potočný zkoušel centrovat, ale Slowik si míč ze vzduchu vzal do náruče. Konec prvního poločasu tak skončil hůře pro domácí, kteří odešli do kabiny se ztrátou jednoho gólu.

Slovan vstoupil do druhého poločasu jako vyměněný, z velkého tlaku vytěžil vyrovnávací gól Martin Koscelník, který hlavou trefil šibenici a srovnal na 1:1. Pár minut na to mohl odpovědět hostující Piech, ale přes obranu Slovanu se k zakončení nedostal. Po srovnání se hráči Slasku probudili a začali být velmi aktivní, tuto aktivitu malém podtrhli gólem, ale Kačaraba dokázal včas míč vykopnout z brankové čáry.

Po tlaku Wroclawi se opět hrálo více defenzivně, ani jeden tým se nedostal k žádné výraznější akci, Slovan dvakrát střílel mimo branku soupeře. Další pokus přišel až v 78. minutě, kdy se hosté pokusili o centr do vápna, ale Hladký si s centrem bez problémů poradil. Posledních 10 minut to vypadalo, že žádný tým nechce hlavně udělat udělat chybu, a tak bylo vidět velmi málo střel na branku. Mezinárodní ligová generálka tak skončila remízou 1:1.

Zsolt Hornyák (FC Slovan Liberec):

Je škoda, že jsme se na začátku utkání dopustili hrubé chyby při standardní situaci, kdy jsme zaspali. To nás stálo lepší výsledek. Nebýt tohoto gólu, mohli jsme vyhrát. Mužstvo hrálo v dobrém tempu celý zápas. Škoda nevyužitých vyložených šancí. Jako poslední přípravný zápas před ligou to splnilo mé očekávání. Kluci ze sebe vydali maximum a šli na doraz. Tak to má vypadat, tak si to představuji.