FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ústí n. L. - FCSL 2:1
21.08.2019

Slovan v kombinované sestavě podlehl Ústí 1:2

Česká Lípa/Liberec - V přípravném utkání opět dostali prostor hráči, kterým chybí zápasové vytížení. Po vyrovnaném průběhu nakonec naše mužstvo podlehlo Ústí nad Labem 1:2, jedinou branku vstřelil Martin Koscelník.
Č.Lípa, středa 21.8.2019, 11:00
FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem
2:1
(1:0)
FK Ústí nad Labem: Plachý - Pimpara, Richter, Drame, Peterka, Bassey Fortune, Miskovič, Písačka, Strada, Vlček, Valenta
Náhradníci: Tvrdoň - Brak, Krátký, Kolařík, Jakubov, Matějka, Jirkovský
FC Slovan Liberec: Knobloch (46. Hnízdil) - Fukala, Dvořák (46. Alan), Chaluš, Gembický (55. Yu) - Koscelník, Beran (62. Michal), Alibekov, Malinský - Dordič (75. Černický) - Musa
Branky: 28., 64 Bassey Fortune - 72. Koscelník.

První poločas duelu nevyšel našemu mužstvu úplně podle představ. Po dvanácti minutách hry se do velké šance propracoval Petar Musa, který byl krásně vysunut zálohou za obranu. V úniku překonal gólmana Plachého, ale míč nakonec nasměroval jen do pravé tyče, od níž se balon odrazil mimo bránu.

O několik chvil později podstoupil sporný zákrok v šestnáctce Ústí Malinský, který po kontaktu s gólmanem upadl, rozhodčí ale zůstal klidný. Ve 28. minutě obrana Slovanu pozapomněla na duo Valenta - Bassey Fortune. Druhý zmiňovaný se po rychlé vracečce od spoluhráče dostal do úniku a byl nekompromisní. Knoblocha oběhl z levé strany a nemýlil se.

Nejmenší možnou ztrátu udržel ještě před koncem poločasu obětavým blokem Gembický. Do zřejmě gólové rány jednoho z ústeckých hráčů z úrovně penaltového puntíku skočil na poslední možnou chvíli. Na druhou půli se rozhodl trenér Pavel Hoftych tým prostřídat a poslal do hry také nováčka Aussi Alana, který je aktuálně na zkoušce v béčku.

Vyrovnat mohl ve 48. minutě Koscelník, ale jeho pokus z trestného kopu těsně za hranicí vápna Plachý zneškodnil. Místo tlaku našeho mužstva přišla další nedůslednost v obraně. Po dlouhém nákopu Ústí z vlastní poloviny se k odraženému míči dostal Bassey Fortune a razantní ranou zprava nedal střídajícímu Hnízdilovi šanci.

V 72. minutě se naše mužstvo dočkalo. Martin Koscelník si naskočil na centr z pravé strany a přesnou hlavičkou snížil na 1:2. V závěrečných minutách mohl vyrovnat Yu, ale v úniku ústeckého gólmana nepřekonal.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Zápas koučoval Pavel Medynský, takže prohrál on (smích). Ne, zápas byl naplánovaný už dva týdny. Příprava byla krátká a někteří hráči dvacetičlenného kádru nemají herní praxi, chceme je přitom vidět v plné zátěži. Ústí je kvalitní mužstvo a všech 10 hráčů, kteří hráli v Karviné, měli ráno intenzivní trénink a zbytek hrál. Můžeme dát prostor také hráčům z B-týmu, navíc za nás hrál kapitán dorostu Černický. Šlo o výborné utkání z toho pohledu, že jsme viděli rozehranost některých hráčů, s nimiž bychom případně mohli počítat i na Spartu.