FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovácko - FCSL 3:1
04.10.2019

Slovan nezvládl úvod utkání a se Slováckem prohrál 1:3

Šimon Knopp
Liberec/Uherské Hradiště - Ve 12. kole FORTUNA:LIGY se liberečtí fotbalisté představili na půdě Slovácka. Oba celky dělil v tabulce pouze jeden bod, očekával se tedy vyrovnaný duel. Ovšem Slovan dvakrát rychle během úvodní desetiminutovky inkasoval, do poločasu snížil Baluta a vzkřísil naději. Ve druhé půli srovnal Musa, ale jeho gól byl odvolán a poté přišla ještě jedna branka Slovácka. Liberečtí v Uherském Hradišti neuspěli a odjíždějí s porážkou 1:3.
12.kolo, pátek 4.10.2019, 18:00
1.FC Slovácko 1.FC Slovácko
3:1
(2:1)
1.FC Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Daníček (C), Havlík - Petržela (69. Kalabiška), Šašinka (80. Sadílek), Navrátil (88. Krejčí) - Zajíc

Náhradníci: Daněk - Franič, Krejčí, Hellebrand, Sadílek, Kalabiška, Vasiljev

FC Slovan Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Mikula, Hybš - Breite (C) (80. Mara), Karafiát - Malinský (58. Pešek), Baluta, Potočný (72. Kuchta) - Musa

Náhradníci: Knobloch - Chaluš, Mara, Oscar, Beran, Pešek, Kuchta

Branky: 2. vlastní gól (Hybš), 9. Šašinka, 86. Kalabiška - 42. Baluta

Žluté karty: 53. Kadlec - 44. Potočný, 53. Karafiát, 55, Malinský, 61. Musa, 83. trenér Pavel Hoftych, 90+2. Fukala

Rozhodčí: M. Zelinka – K. Hájek, A. Horák

Diváci: 3863

Začátek zápasu Slovanu příliš nevyšel, již ve druhé minutě se Hybš snažil odhlavičkovat Divíškův centr, míč trefil velmi nešťastně a ten skončil za zády Nguyena. V páté minutě přišla další velká šance Slovácka, po centru zakončoval Reinberk, ve slibné příležitosti přestřelil branku. Libereckým hráčům na se hřišti i nadále nedařilo a hodně chybovali. Slovácko naopak ihned využilo šancí a v 9. minutě znovu skórovalo. Po centru Havlíka se hlavičkou prosadil nikým nebráněný Ondřej Šašinka.V devatenácté minutě zakončoval z vápna ve složité pozici Navrátil, branku naštěstí v pádu přestřelil.

Hra se po dvaceti minutách trochu ustálila a Slovan se snažil postupnými útoky vytvořit šanci, ale Slovácko bránilo svědomitě a modrobílí hráči měli problémy. Naopak po laciných ztrátách přicházely protiútoky Slovácka. Jeden z ofenzivních hráčů nastřelil tyčku Nguyenovy branky a Petržela poté dopravil míč do sítě, avšak pouze za cenu porušení pravidel, byl mu odpískán ofsajd. Poprvé z libereckého pohledu nebezpečně zakončoval Baluta, jeho střela z úhlu projela těsně vedle tyče.

Slovanu se podařilo do půle přece jen alespoň snížit. Razantní střelu Musy Trmal pouze vyrazil a Alexandru Baluta ve skluzu míč dorazil do prázdné brány. Ve druhé půli přišlo několik žlutých kartónků, ale důležitá akce nastala v 59. minutě. Musa skvěle zpoza vápna zamířil za záda Trmala, ovšem poté došlo ke kontrole videa a hlavní rozhodčí kvůli předcházející ruce Baluty gól odvolal. Sledovali jsme delší pasáž hry, ve které si ani jeden z týmů nedokázal vytvářet příliš nebezpečné momenty. Ofenzivní hře Slovanu měla pomoci hned dvojice střídání, do hry naskočili Pešek a Kuchta.

V 81. minutě měl velkou příležitost Slovan, těsně za puntíkem ve vápně střílel po odraženém míči Karafiát, ale trefil přesně střed brány, kde stál připravený gólman. V závěru zápasu Slovácko využilo rychlý brejk, Navrátil poslal míč "šajtlí" do vápna, Zajíc pustil na nabíhajícího Jana Kalabišku, ten se nemýlil a znovu rozvlnil síť. V 89. minutě střílel Baluta pouze nad branku.

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Zmiňoval jsem, že už jsme pět zápasů nevyhráli, a že bychom dnes potřebovali 3 body. Měli jsme respekt k soupeři, protože si myslím, že je to kvalitní tým. Rozhodl úvod zápasu, že jsme dali dvě branky. Poté nastala špatná pasáž, ve které jsme začali ztrácet míče, příliš kombinovali a byli nepřesní. To vyplynulo v branku Liberce z ojedinělé akce. Začali jsme se bát o výsledek a Slovan to vycítil, byl nebezpečný z každého protiútoku. Pomohl nám VAR, který odvolal gól po ruce. Neustále jsme na Liberec vytvářeli tlak, aby nemohl rozvinout kombinaci a dostat se do své hry. Jsem velice rád, že jsme dnes utkání zvládli."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Dali jsme si nešťastnou vlastní branku. Po nedostoupení hráčů to bylo 0:2 a to s každým týmem zatřese. Dvacet minut jsme se dostávali do hry, poté se hra trochu stabilizovala. Pak jsme snížili na 1:2, snažili jsme se o poločasu tým trochu vyburcovat k větší agresivitě. V druhé půli si myslím, že jsme byli aktivnějším mužstvem, dali jsme branku, která nebyla bohužel uznána. Nedokázali jsme vyrovnat a soupeř v závěru ještě dal na 1:3. Bylo to o tom, že jsme neproměňovali šance, mohli jsme zápas vyrovnat, možná i otočit."