FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jagiellonia - FCSL 3:1
27.01.2019

Slovan podlehl bělostocké Jagiellonii 1:3. Trefil se Nešický (+sestřih a hodnocení)

Odložený přípravný duel s Jagiellonií se nakonec odehrál během nedělního dopoledne. Za hustého deště do utkání vstoupil lépe soupeř, který se ujal vedení 2:0. Ve druhé půli sice snížil po Kozákově přiťuknutí Nešický, ale polský celek vedení již nepustil a nakonec v závěru i navýšil.
Turecko, neděle 27.1.2019, 09:30
Jagiellonia Bialystok Jagiellonia Bialystok
3:1
(2:0)
Jagiellonia Bialystok: 1. poločas: Sandomierski - Arsenič, Runje, Mitrovič, Guilherme, Romančuk, Poletanovič, Pospíšil, Savkovič, Kostal, Scepovič
2. poločas: Kelemen - Wójcicki, Runje, Mitrovič, Bodvarsson - Kwiecień, Adamec - Novikovas, Imaz, Lasickas - Klimala.
FC Slovan Liberec: Vliegen (46. Hasalík) - Mikula (46. Koscelník), Kačaraba (46. Lehoczki), Vuklišević, Fukala - Vrabec (46. Nešický), Mara, Potočný (75. Pešek), Malinský - Kozák (C) (63. Musa), Pázler (46. Oscar)
Branky: 20. Rusje, 37. Savkovič, 82. Klimala - 59. Nešický. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

První poločas našemu mužstvu příliš nevyšel, a to i přesto, že vstoupil do úvodu utkání aktivně. Za hustého deště v 5. minutě modrobílí dvakrát vypálili, brankář soupeře však situace přečkal bez úhony. Zanedlouho došlo k sporné situaci. Scepović upadl uvnitř šestnáctky, nicméně rozhodčí se rozhodl zachovat klid a pokutový kop neodpískat.

Ve 20. minutě zahrávala Jagiellonia rohový kop. Míč se dostal až na zadní tyč, kde stál připravený Ivan Runje a otevřel skóre duelu. S postupem času se obrana Slovanu vypořádala hned s několika šancemi soupeře, avšak druhý inkasovaný gól nakonec eliminovat nedokázala.

Po pravé straně se uvolnil Arsenicia a namazal Mile Savkovičovi, který se nemýlil. Naše mužstvo do druhé půle obměnilo sestavu, do hry zasáhl Koscelník, Lehoczki, Nešický, Oscar i brankář Hasalík. Hosté taky prostřídali a už nebyli tolik nebezpeční. Naopak.

V útočném pokutovém území o sobě začal dávat vědět Libor Kozák. Nejprve sám trefil tyčku, aby o chvíli později dobře zpracoval přihrávku a krásně přiťukl balón Aleši Nešickému, jehož přízemní rána zamířila v 59. minutě přesně k tyči. Do hry se dostal následně i Petar Musa a přihlížel tomu, jak si málem obránce polského celku srazil po jedné ze standardních situací balón do vlastní branky. Skóre se ale nakonec neměnilo.

Na následný roh si navíc naběhl Fukala a hlavičkou jen těsně minul zařízení. V 68. minutě Lehoczki zaváhal při rozehrávce a Klimala se ocitl ve velké příležitost, Hasalík si však připsal dobrý zásah.

V podstatě záhy překonal gólmana na opačné straně hřiště Musa, rozhodčí ale branku neuznali kvůli ofsajdu. V 82. minutě obrana nezachytila rychlý náběh a Patrik Klimala sám před Hasalíkem tentokrát již uspěl. V závěrečných minutách se už skóre neměnilo, modrobílí i přes zlepšenou hru ve druhé půli se soupeřem prohráli 1:3.