FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Apollon FC - FCSL 1:2
02.07.2019

Slovan porazil kyperský Apollon Limassol 2:1 (+sestřih)

Ve druhém utkání v rámci rakouského soustředění byl soupeřem Hoftychova týmu limassolský Apollon FC. I v tomto duelu dokázali fotbalisté Slovanu zvítězit, tentokrát 2:1, když otočili vývoj zápasu po gólech Peška a Mary, který se trefil krásně z přímého kopu.
Rakousko, úterý 2.7.2019, 18:00
Apollon Limassol Apollon Limassol
1:2
(0:0)
Apollon Limassol:

Mall - Joao Pedro, Yuste, Selimović, Vassiliou, Sachetti, Marković, Pittas, Sardinero, Papoulis, Zelaya

1. poločas: Knobloch - Fukala, Lehoczki, Karafiát, Hybš - Ondráček, Breite, Nešický, Potočný - Micovčák - Musa.
2. poločas: Knobloch - Mikula, Lehoczki, Mara, Heppner - Pešek, Oscar, Beran, Dordič - Kuchta (75. Pázler) - Yu.

Branky: 49. Papoulis - 59. Pešek, 70. Mara

První poločas přinesl zejména množství soubojů. Dominovaly obrany, které ani na jedné straně neumožnily moc příležitostí ke vstřelení branky. Kypřané několikrát zkoušeli Knoblochovu pozornost střelami z větší vzdálenosti, ale jejich pokusy buďto mířily vedle nebo je náš brankář s přehledem kryl.

Na druhé straně se ke střele z úhlu dostal Potočný, ani jeho pokus se ale nevešel mezi tyče. Nejvíc se tak gólman Apollonu zapotil při jedné z našich standardních situací, když dalekonosný pokus vytěsnil na roh. Na hřišti to už v prvním poločase občas jiskřilo a několik hráčů Apollonu si od rozhodčího vysloužilo napomenutí.

O přestávce trenér Hoftych dle plánu prostřídal téměř všechny hráče do pole. Úvod druhého dějství se však nováčkům nevydařil. Apollon si už po třech minutách vybojoval penaltu, z níž pak otevřel skóre utkání. Na vyrovnání jsme ale nemuseli čekat dlouho, v 59. minutě se o něj postaral Pešek, který dorazil míč do branky poté, co ho k němu po tvrdé střele vyrazil brankář Limassolu.

O čtyři minuty později předvedl krásný pas za obranu z vlastní poloviny Beran, nabíhající Dordić ale v plné rychlosti nedokázal míč zkrotit, jinak mohl jít sám na brankáře. Hodně emocí v soupeřově týmu vzbudilo odpískání přímého kopu pro Slovan těsně za hranicí pokutového území. Po hádkách s rozhodčím si dva hráči kyperského celku dokonce vysloužili červenou kartu. Standardní situaci perfektně zužitkoval Mara, který nedal gólmanovi šanci a technickou střelou do šibenice otočil skóre zápasu.

Po zbytek utkání měli naši fotbalisté územní převahu, jejich soupeř v oslabení duel jen dohrával. Pět minut před koncem předvedl pěkný průnik z pravé strany Mikula, jeho přihrávku však naši útočníci nedokázali zužitkovat. Skóre už se tak nezměnilo a Slovan proti Apollonu opět zvítězil.

Pavel Medynský (asistent trenéra FC Slovan Liberec): První poločas byl velmi rozkouskovaný. Hráči Apollonu jsou na tom velice dobře technicky. Do zápasu jsme šli z plné přípravy, a tak jsme mužstvo rozdělili na dvě části. První poločas jsme se snažili soupeře presovat, abychom získávali míče nahoře. Moc se nám to ale nedařilo. Soupeře jsme pustili do jedné šance, my měli dvě. Prvních dvacet minut z druhého poločasu jsme hráli velmi dobře. Dali jsme krásnou branku z přímého kopu a vedli 2:1. V tu chvíli soupeř utkání prakticky ukončil, protože jeho hráči dostali dvě červené karty. Apelovali jsme na rozhodčího, aby jim pustil na hřiště dva jiné hráče. To bylo odmítnuto. Od té chvíle se hrálo na jednu bránu. Ve vápně musí být větší agrese a dostupování, abychom mohli dávat góly. Celkově to bylo dobré přátelské utkání. Mohli jsme si vyzkoušet, jak hráči fungují v únavě.