FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Bohemians 1905 - FCSL 1:1
13.05.2020

Slovan remizoval s Bohemians 1:1, trefil se Pešek (+ sestřih)

Redakce
Liberec - Fotbal je konečně zpátky! Slovan sehrál přípravné utkání před restartem nejvyšší soutěže na půdě Bohemians a dlouho vedl po brance Jakuba Peška ze závěru první půle. Domácí však dokázali v Ďolíčku vyrovnat brankou Jakuba Nečase a oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.
Ďolíček, středa 13.5.2020, 11:00, Ďolíček
Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905
1:1
(0:1)
Bohemians Praha 1905: 1. poločas: Le Giang - Dostál, Krch, Bederka, Schumacher - Levin, Vacek - Mosquera, Květ, Vodháněl - Keita.
2. poločas: Valeš - Bartek, Hůlka, Köstl, Podaný - Vaníček, Hronek, Jindřišek, Novák - Nečas, Pulkrab.
FC Slovan Liberec: 1. poločas: Nguyen - Mikula, Černický, Karafiát, Fukala - Beran, Alibekov, Hromada, Pešek - Baluta - Kuchta.
2. poločas: Knobloch - Koscelník, Kacharaba, Dvořák, Hybš - Malinský, Hromada, Mara, Zeman - Rondić, Elvis.
Branky: 84. Nečas - 45. Pešek. Diváci: -.

Hned v první patnáctiminutovce po dlouhé herní pauze oba týmy zahrozily. Už po osmi minutách hry se dostal do slibné šance domácí Roman Květ, nicméně Nguyenovu bránu nakonec netrefil. Na druhé straně zase unikal sám vstříc Le Giangovi Jan Kuchta, ani on ovšem nebyl úspěšný. Brankář klokanů si připsal dobrý zákrok.

Agilní Kuchta znovu mířil za vstřelením gólu krátce po odbytí poloviny první půle. Míč nakonec dostal do branky, ale ještě předtím podstoupil souboj s domácím brankářem, který hlavní arbitr posoudil jako faul. Skóre se tedy neměnilo.

Na konci úvodní poloviny se Slovan zčistajasna prosadil. Michal Beran si vyměnil míč s Kuchtou, krásně se protáhl obranou Bohemians a ve vápně ještě vylepšil pozici Jakubu Peškovi. Po přestávce upadl v pokutovém území Matěj Pulkrab, sudí ale nechal hru pokračovat. V 69. minutě se pokoušel zakončit z dobré pozice Podaný, nicméně jeho ránu zblokoval Kamso Maro a Knoblochova branka tak ohrožena nebyla.

Jen o chvíli později se dostával do příležitosti Imad Rondić, v zakončení mu však chyběla přesnost a pálil pouze nad. Domácí se snažili zvrátit nepříznivý výsledek, což se jim nakonec v závěru duelu povedlo. Novák vyzval povedenou průnikovou přihrávkou ke skórování Jakuba Nečase a bylo srovnáno.

Naše mužstvo se ale nevzdávalo. V 90. minutě se ocitl po nahrávce Malinského v gólové šanci Rondić. Zatímco obránce Daniela Köstla obelstil, na brankáře Romana Valeše si nepřišel. Stav zůstal stejný i po zahrávané standardní situaci, kterou vybojoval Martin Zeman, Mara ale napálil míč jen do zdi. Další branka již nepadla a přípravné utkání tak skončilo remízou 1:1.

Pavel Hoftych (FC Slovan Liberec): Ještě den před utkáním jsme trénovali naplno, naopak Bohemka hrála zápas už v pondělí, takže měla trochu jiný režim. Řekl bych, že jsme se pomaleji rozjížděli. Hráli jsme na dvě jedenáctky a domácí první poločas lépe kombinovali a lépe drželi balon na svých kopačkách, šli jsme ale do vedení po krásné akci my. Už před gólem jsme navíc měli Kuchtovu gólovku. Ve druhém poločase jsme trochu jinak poskládali sestavu, hráli jsme 4-4-2, protože v útoku byl Rondić s Elvisem Mashikem a pro kluky to bylo zase trochu jiné. V některých fázích zápasu jsme zbytečně ztráceli míče, ale zase jsme ukázali to, co už před přerušením soutěže, že jsme velmi nebezpeční v brejkových situacích. Některé jsme nedokázali dotáhnout do konce. Shrnul bych to tak, že šlo o důležitý zápas z hlediska ochutnání ligového stadionu i soupeře. Remíza je odpovídající průběhu hry. Obě mužstva absolvovala určitou zátěž, duel si vyhodnotíme a v sobotu máme další přípravné utkání. Budeme se naplno chystat na ligové střetnutí s Teplicemi.