FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ried - FCSL 0:2
06.07.2018

Slovan vyhrál nad Riedem 2:0 po dvou brankách Mashikeho (+sestřih)

Na soustředění v Rakousku odehrál Slovan Liberec další zápas a opět to skončilo výhrou našich fotbalistů, tentokrát v poměru 2:0. Dvakrát se gólově prosadil Elvis Mashike Sukisa. Slovan hrál dobře takticky, zužitkoval své šance a několika kvalitními zákroky se předvedl Filip Nguyen.
Taufkirchen, pátek 6.7.2018, 18:00, Rakousko
SV Ried SV Ried
0:2
(0:0)
SV Ried: Kreidl – Reiner, Reifeltshammer, Kröpfl – Kerhe, Ziegl, Grabher, Schilling – Mayer, Surdanovic – Pecirep
FC Slovan Liberec: Nguyen - Köstl, Mikula, Vuklišević - Koscelník (46. Malinský), Ševčík (72. Ulbrich), Breite, Potočný (80. Gembický), Kerbr (46. Dubois) - Pázler (46. Voltr), Mashike
Branky: 62. Mashike, 70. Mashike ŽK: 30. Kerbr

V sestavě Slovanu musel kvůli problému se zády Karafiáta po rozcvičce nahradit Mikula. Ried vstoupil do utkání aktivně a už ve čtvrté minutě si vypracoval střelu na branku, gólman Nguyen ale obtížný zákrok nohou zvládl. Liberec poté převzal iniciativu a dlouhé minuty kombinoval, ovšem zelenočerní neustále napadali a znepříjemňovali rozehrávku Slovanu.

K vidění byly i standardní situace, ale přímý kop pro hráče v bílém šanci nepřinesl, stejně tak ani rohový kop domácích. Gólem neskončil ani střelecký pokus Mayera, který branku netrefil. Slovan sice držel míč více na kopačkách, ale do vyložené šance se nedostal, naopak Ried ještě jednou zahrozil, ale domácího útočníka opět zradila přesnost, stav byl tak po poločase bezbrankový.

Slovan v úvodu druhé půle dominoval, dvě standardní situace z dobré pozice ještě v síti neskončily, v 62. minutě se už však hráči v bílých dresech mohli radovat. Elvis Mashike Sukisa využil chybné rozehrávky Kreidla a následně zakončil přesně. O osm minut později se Elvis Mashike Sukisa trefil podruhé, když hlavou zužitkoval parádní centr Malinského.

Ried mohl ihned kontrovat, po chybě stoperů Slovanu ale předvedl skvělý zákrok Nguyen, jenž vychytal přízemní střelu ke své levé tyči. Liberečtí zvládli závěr takticky na jedničku a už neinkasovali, ještě jednou však musel zasahovat Nguyen, po pěkné kombinaci domácích si připsal další zákrok nohou. Hornyákovi svěřenci tak uspěli v Rakousku i ve druhém zápase a ještě neinkasovali, Ried porazili 2:0.