FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sokolov - FCSL 0:3

U18 - ČDD, 1.kolo: FK Baník Sokolov vs. FC Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Do soutěže jsme vstoupili vítězně a ze Sokolova si odvážíme 3 body.

FK Baník Sokolov FK Baník Sokolov
0:3
(0:1)
FC Slovan Liberec: Hampl - Jindřich, Chládek (72´ Wydrzynski), Peuker, Striženec - Stibor, Ješeta - Müller, Čechovič, Křeš (72´ Lexa) - Valenta (80´ Rogulski)
Branky: 17´ Čechovič, 55´ Ješeta, 68´ Müller, Rozhodčí: Hányš - Melničuk, Szendi
Diváci: 50

Dobrý vstup do utkání a vytvoření si herní převahy. Korunováno úvodní brankou Čechoviče v 17.minutě. Dalších 30 minut jsme nepochopitelně vlastní laxností a špatným pohybem dostali soupeře do hry. Pomalé přenášení těžiště, laxní hra stoperů a středních záložníků. Pozdní dostupování hráčů, odhad na míč, pomalé přepínání. Spousty nepřesností na rychlé, mokré umělce.

Druhá půle už byla jiná písnička. Začali jsme lépe napadat soupeře a nutit k chybám. Zlepšena hra ve středu hřiště. Začali jsme běhat a domácí neměli prostor k ohrožení naší branky, z toho pramenilo, že nám odevzdali mnoho míčů. Ve druhé polovině hry jsme si vytvořili dostatek nebezpečných příležitostí. Je škoda, že jsme opět zklamali v koncovce a nedali jsme Sokolovu o 5-6 gólů více. Na tom stále musíme pracovat. Dobrý týmový výkon, dobře zapadli i střídající hráči mladší kategorie Lexa, Wydrzynski a Rogulski.

Trenér Benek: "Po delší době a koronapauze opět soutěžní utkání o body a jsem rád, že jsme vstoupili do soutěže vítězně. Hráli jsme s chutí a zaslouženě jsme vyhráli. Kluky však můžu pochválit pouze za druhý poločas."