FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Jablonec - FCSL 3:5

U18 - ČDD, 3.kolo: FK Jablonec vs. FC Slovan Liberec 3:5 (1:3)

Zasloužená výhra po dobrém týmovém výkonu v derby.

3.kolo, sobota 5.9.2020, 10:15, SK Zásada
FK Jablonec FK Jablonec
3:5
(1:3)
FC Slovan Liberec: Hampl - Křeš (55´ Štěrba), Jindřich, Chládek, Striženec - Stibor (46´ Beníček), Ježek - Müller, Čechovič, Šolc (75´ Rogulski) - Schober (55´ Polhoš)
Branky: 23´ Bodi, 65´ Bodi, 72´ Jandura - 34´ Ježek, 35´ Schober, 38´ Šolc, 79´ Müller, 89´ Müller, ŽK: 54´ Schober, Rozhodčí: Milner - Smoleńák, Bohuš
Diváci: 70

Od úvodních minut jsme diktovali tempo hry a tlačili Jablonec díky dobrému napadání a pohybu. Lépe jsme kombinovali a vytvářeli jsme si šance, které jsme bohužel neproměnili a první branku jsme inkasovali po individuální chybě v obraně. Domácí hrozili pouze po našich individuálních chybách v rozehrávce. Obdržená branka nás probrala a po hezkých brankách jsme během čtyř minut zápas otočili v náš prospěch na 1:3. Do poločasu jsme pokračovali v aktivní hře a mohli přidat další branky.

Ve druhém poločase jsme polevili a naše tempo upadlo vinou tří střídání. Hráli jsme komplikovaně a Jablonec toho využil. Po pěkných akcích a naší nepozornosti v obraně dokonce dokázal vyrovnat (3:3). Zápas měl dobrý náboj derby, oba týmy chtěly vyhrát. Jedenáct minut před koncem jsme strhli vedení na svou stranu po dobře zahrané standardní situaci a zápas už jsme měli pod kontrolou. V závěru jsme ještě vyřešili rychlý protiútok a zpečetili konečný výsledek 3:5.

Trenér Benek: "Jsem rád, že jsme zvládli derby výsledkově. Mrzí mě pouze 3 obdržené branky. Kluci šli od úvodní minuty za výhrou a zaslouženě jsme se mohli na konci radovat."