FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Zlín 1:3
18.05.2013

U19 po delší době prohrála, když nestačila na fotbalisty Zlína

Lukáš Michalík
Liberec - Starší dorostenci Slovanu se dnes utkali na Městském stadionu s týmem Fastavu Zlín a po čtyřech utkáních zůstali bez bodu. O výhře hostí rozhodl zejména výborný vstup do utkání a gól v první minutě. Jediný úspěch libereckých zaznamenal záložník Ondřej Bláha.
31.kolo, sobota 18.5.2013, 14:00, Městský stadion
1:3
(1:2)
FC ZlínFC Zlín
FC Slovan Liberec: Jiří Kubát - Zitka (76. Henzl), Linhart, Kastelovič, Vasilko - Polívka, Ondráček, Bláha, Kaiser - Řehák (58. Matějka), Káva.
FC Zlín: Švec - Dulík, Zavadil, Talaš, Hlobil, Višněvský, Chuchma (79. Chwaszcz), Blanař, Hradil (60. Pavlíček), Heger (58. Macek), Houser.
Branky: 31. Bláha – 1. Blanař, 26. Hradil, 60. Zavadil. ŽK: 90. Káva – 7. Hlobil, 41. Heger, 55. Hradil, 79. Hlobil. Rozhodčí: Vlasjuk - Zeman, Čurda.
Diváci: 50

Úvod utkání se libereckým nadějím vůbec nepovedl. Uběhlo pouze několik desítek sekund, když se ve středu hřiště míče zmocnil hostující Chuchma, posunul jej na rozběhnutého Blanára a ten křižnou přízemní ranou překonal Kubáta - 0:1.

Odpovědět se zanedlouho pokusil Řehák, který pohotově střílel po přihrávce Bláhy, branku ale přestřelil. Úspěchem neskončil ani jeho další pokus, který zlínská obrana zblokovala na rohový kop. Velkou příležitost měl ve 20. minutě liberecký obránce Kastelovič, jenž si naskočil na rohový kop Řeháka, ale jeho pokus hostující svatyni o kousek minul.

Ve 26. minutě udeřili hosté podruhé. Po ztrátě libereckých ve středu hřiště se k míči dostal zlínský Hlobil, kterému se na pravé straně rozběhl Erik Hradil. Hlobil jej našel přesnou přihrávkou a Hradil se v tváří v tvář Kubátovi nemýlil - 0:2.

Reakce Slovanu přišla o pět minut později. Kaiser dokázal vyhrát důležitý souboj, po kterém se míče chopil Káva. Ten na sebe navázal pozornost několika bránících soupeřů a následně přihrál do vápna na osamoceného Ondřeje Bláhu, který zachoval chladnou hlavu a snížil - 1:2.

Ve 36. minutě domácí chybovali v rozehrávce a sám na branku se řítil hostující Hlobil. Jeho lob se ale mezi tři tyče nevešel. Do druhého poločasu tak šli Liberečtí s jednogólovým mankem.

Druhý poločas začal opatrněji než ten první. Hra se odehrávala převážně ve středu hrací plochy a k žádným vážnějším situacím na jedné či druhé straně dlouho nedocházelo. Až v 60. minutě získal Zlín výhodu standardní situace. Po centru Hlobila propadl balón až ke kapitánovi Petru Zavadilovi, jenž s pomocí břevna skóroval - 1:3.

Liberečtí se snažili zápas zvrátit, ovšem hosté po zbytek utkání hru kontrolovali a navíc hrozili z rychlých brejků. Domácí sice také několikrát zahrozili, nicméně žádná ze střel si cestu do sítě nenašla. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím zlínského Fastavu.

Miroslav Holeňák (FC Slovan Liberec): "Porážka samozřejmě mrzí, protože jsme měli sérii, kdy jsme poslední čtyři utkání neprohráli. Komplikace přišla už před začátkem utkání, když se při rozcvičce zranil Trnka a my museli přesunout některé hráče a kompletně změnit taktiku. Podle toho to také v úvodu vypadalo. První poločas jsme se hledali a než jsme se našli, tak jsme dostali dva góly. Myslím si, že po herní stránce jsme vyloženě nepropadali, soupeři se dokázali vyrovnat, ale bohužel jsme nezachytili některé dobře vyřešené brejkové situace Zlína. Rozdíl byl také v tom, že soupeř dokázal své akce dotáhnout minimálně do zakončení, což se nám příliš nevedlo. Musím uznat, že Zlín zvítězil zaslouženě".