FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Olomouc - FCSL 1:0
30.11.2019

Útočné snažení kýžený efekt nepřineslo, Slovan proti Sigmě prohrál stejně jako ve čtvrtém kole 0:1

Šimon Knopp
Olomouc/Liberec - V 18. kole Slovan vyrazil bojovat o body na Hanou. Soupeřem našeho celku byla Sigma Olomouc, která se v tabulce nacházela dvě příčky za Libercem. Slovan se útočně proti soupeřovi trápil a nedokázal zareagovat na Vepřekův gól z prvního poločasu. Olomoučtí hráči tedy prolomili dlouhé čekání na výhru a svěřenci trenére Hoftycha padli 0:1.
18.kolo, sobota 30.11.2019, 14:30
SK Sigma Olomouc SK Sigma Olomouc
1:0
(1:0)
SK Sigma Olomouc: Mandous - Sladký, Beneš (C), Štěrba, Vepřek - Zahradníček (23. Hála), Houska, Zmrzlý, Plšek, Falta - Chytil (51. Yunis - 73. González)

Náhradníci: Reichl - Hála, Látal, Texl, Zlatohlávek, González, Yunis

FC Slovan Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Oscar (89. Chaluš), Mara (81. Kuchta) - Malinský, Breite (C), Potočný (65. Pešek) - Musa

Náhradníci: Knobloch - Fukala, Chaluš, Pešek, Koscelník, Nešický, Kuchta

Branky: 14. Vepřek

Žluté karty: 73. Plšek, 78. Zmrzlý - 42. Potočný, 48. Breite, 62. Karafiát

Rozhodčí: Denev – Blažej, Koval
Diváci: 2816

Slovan nastoupil k zápasu v bílých dresech, v páté minutě Potočný vybojoval první rohový kop. K hlavičce se snažila propracovat hned trojice libereckých, ale obrana domácích si poradila. Mikula centroval z pravého křídla, Breite se dokázal propracovat k zakončení, bohužel míč hlavou poslal mimo tři tyče. Poté velmi nepříjemně a zbytečně zajel do Nguyena Chytil, po ošetření liberecká jednička naštěstí mohla nadále pokračovat. Ve 14. minutě se uvolnil ve vápně Chytil a vyslal přízemní střelu na vzdálenější tyč, zde byl ještě připravený Michal Vepřek, jenž dorazil balón do prázdné brány, Kačaraba byl v souboji pozdě.

Ve 20. minutě byl u další šance náš kapitán, ani tentokrát se mu nepodařilo ohrozit branku, slibně vypadající střela zaplachtila mimo. Blízko ke gólu byl útočník Musa, dostal se před bránícího hráče a zakončoval sám před Mandousem, ovšem ten včas vyběhl a zakročil. Další nebezpečí pro Mandouse následovalo po rohovém kopu, míč se zvláštně odrážel, avšak ani jeden z hráčů v bílých dresech nedokázal rychle zareagovat. Olomoucký Zmrzlý zkoušel zakončovat po odraženém míči ze standardní situace, včas přikročil Mikula a střelu na Nguyena nepustil. Následnou brejkovou situaci nedokázal vyřešit Musa, který přesprintoval stoperskou dvojici, přízemní pokus Mandous pokryl.

Do druhého poločasu naskočil Slovan za nepříznivého stavu 0:1. První zajímavý moment v druhé části zápasu byl vidění v 55. minutě, Houska vyslal dalekonosnou střelu, těsně branku netrefil. O čtyři minuty později byl u dalšího nebezpečného momentu Musa, tentokrát Mandouse překonal, ale na brankové čáře vykopl míč Vepřek. S postupem času Slovan přidával na aktivitě, ale většina akcí končila u vápna soupeře. K vidění bylo i několik žlutých karet, sledovali jsme tvrdé souboje z obou stran. V 81. minutě střídal Kuchta, který měl pomoci ofenzivnímu snažení Slovanu.

V 83. minutě slibně rozvíjející se akci zakončoval Breite střelou zpoza vápna, jeho pokus Mandousovi starosti nenadělal. Na druhé straně postupovala Olomouc 5 na 3, centr zakončoval hlavičkou González, Nguyen připraven. V 89. minutě předvedl skvělý zákrok liberecký gólman, González totiž těsně před ním tečoval míč, Nguyen pohotově zareagoval a vyrazil rukou na roh. Závěr zápasu po chybných nahrávkách přinášel šance spíše domácím a Slovan se musel smířit s porážkou 0:1.

Jiří Neček (asistent trenéra Olomouce): "Jsem nejšťastnější trenér na světě, doufám, že nám tato výhra vlije do žil více sebevědomí a klidu. Předchozí porážky tým srážely a já jsem rád, že to dnes skončilo. Tým táhl za jeden provaz, nebyla pravda, že kabina byla v rozkladu, jak jsem někde četl v narážce na kauzu Pilař, který byl vyřazen z kádru. Byl jsem z koučování nervózní, je to něco jiného řídit tým jako hlavní, než být skrytý jako asistent. Dnes jsme v první půli nehráli špatně, dali jsme gól. Liberec je velmi kvalitní tým, dovolí si řadu individuálních akcí, ale dnes jsme je ubránili."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Úvod zápasu byl takový ospalý a oťukávací, nás probrala inkasovaná branka. Pak jsme domácí zatlačili, byli jsme po většinu zápasu lepším týmem, ale dnes nám to tam nepadalo, měli jsme velmi slabou produktivitu. Snažili jsme se do konce s výsledkem něco udělat, víme o tom, že Sigma mívala problémy v koncích zápasů, ale my jsme to dnes bohužel nedokázali využít v náš prospěch."