FC Slovan Liberec | Fotbalisté Slovanu obsadili na turnaji Indoor Fotbal Cup 2. místo
05.01.2013

Fotbalisté Slovanu obsadili na turnaji Indoor Fotbal Cup 2. místo

Michal Šandor
Interiér liberecké Tipsport areny se dnes proměnil do fotbalových barev, protože místo hokejistů se na změněné hrací ploše proháněli fotbalisté. Tradičního Indoor Fotbal Cupu se zúčastnily tyto týmy: Liberec, Teplice, Žižkov a Jablonec. Liberečtí fotbalisté na úvod prohráli s obhájcem titulu z předchozího ročníku Teplicemi 3:6, ale poté roznesli Viktorii Žižkov vysoko 8:2. V přímém souboji o výhru v turnaji byli o jeden gól lepší hráči Jablonce, kteří porazili Liberec 4:3. Turnaj tak ovládl Baumit, druhé místo patří Slovanu, na třetí příčce skončily Teplice a poslední se umístila Viktoria Žižkov.
FC Slovan Liberec - FK Teplice 3:6 (1:3)

Branky: 7. Toth, 13. Fleišman, 16. Coufal - 2. Jindráček, 3. Krátký, 9. Čajič, 12. Jursa, 17. Smola, 19. Filip

Sestava Liberce: Kolář (Bojčuk, Kovář) - Fleišman, Kariśik, Kelić, Kušnír, Tóth, Janec, Pimpara - Daniel, Hušek, Coufal, Sackey, Ndiaye, Tomášek, Karaš, Obročník - Blažek.

Sestava Teplic: Grigar (Lukáč) - Jursa, Krátký, Čajič, Filip, Dolejš, Vondrášek, Jindráček, Smola, Vůch

V prvním duelu tohoto turnaje narazili liberečtí fotbalisté na obhájce loňského triumfu. Teplice měly raketový nástup, ve 2. minutě se míče ujal Martin Jindráček, který zajistil Teplicím vedení. O šedesát sekund později inkasoval Liberec podruhé, Marek Krátký zmátl svými kličkami domácí obranu a do poloprázdné klece zavěsil. Slovan se však z dvou rychlých úderů oklepal, jenže Fleišman tváří v tvář Grigarovi neuspěl. V 7. minutě se už hostitelé dočkali, odraženou ránu Daniela vrátil mezi tři tyče Martin Toth. Ještě do poločasu si ale Teplice vzaly dvoubrankové vedení zpět, Aldin Čajič využil nedorozumění v liberecké defenzivě a zvýšil na 3:1 pro Teplice.

Liberci nevyšel začátek druhé půle, Tomáš Jursa obešel brankáře Koláře a bez problémů zasunul. Úřadující mistr české Gambrinus ligy však nehodil flintu do žita a po minutě snížil tvrdou ranou Jiří Fleišman.Ve 14. minutě běžel sám na Koláře Čajič, který dostal přesný pas od gólmana Grigara, ale sám před Kolářem neuspěl. Když svou šanci nevyužili hosté, udeřilo na druhé straně. O kontaktní gól se postaral Vladimír Coufal. Jenže hned vzápětí se prosadil teplický Tomáš Smola, který tak definitivně zlomil odpor Liberce. Za stavu 5:3 pro Teplice dal liberecký kouč Jaroslav Šilhavý pokyn Jiřímu Fleišmanovi, aby se připravil naskočit do hry místo brankáře Koláře, jenže Jan Filip přidal šestý gól Teplic a podtrhl tak konečné vítězství mužstva z lázeňského města.

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Teplice přijely stejně jako minulý rok s mladými běhavými kluky a podaly dobrý výkon. My jsme hráli komplikovaně, snažili jsme se hodně kombinovat, ale tady na umělé trávě to hodně drhne a moc to nejde. Teplice hrály daleko jednodušeji a dávaly góly. Na začátku nám trochu utekly, ale dokázali jsme snížit na 3:4 a dostali jsme se zpátky do hry. Vyrovnat se nám ovšem nepodařilo."

Slovan zkouší bývalého sparťana Luboše Huška. "Luboš je tady na zkoušce. Je tu od začátku zimní přípravy a pak se uvidí, jestli se domluvíme na spolupráci nebo ne. Víme, jaký je to hráč, ale půl roku nehrál, a proto přichází nejprve na zkoušku," objasnil liberecký lodivod Šilhavý.

FC Slovan Liberec - FK Viktoria Žižkov 8:2 (4:1)

Branky: 3. Obročník, 3. Kušnír, 4. Daniel, 7. Obročník, 15. Karišik, 17. Blažek, 18. Karaš, 19. Blažek - 5. Čejtei, 18. Boháč

Sestava Viktorie: Boháč - Dressler, Kiidron, Málek, Surynek, Čermák, Karaduz, Wojnar, Opluštil, Tasic, Bartošák, Čejtei, Roubal, Homolka, Hřebíček

S touhou odčinit předchozí porážku vyrazili liberečtí hráči do druhého utkání proti Viktorii Žižkov a byli to právě Severočeši, kteří od začátku diktovali tempo hry. Skóre se poprvé měnilo ve 3. minutě, Karaš našel Michala Obročníka, který poprvé překonal soupeřova brankáře. Ještě v téže minutě se balónu chopil Ondřej Kušnír, který málem protrhl síť za Boháčem. O šedesát sekund později předvedl v liberecké Tipsport aréně one-man show Erik Daniel, jenž prokličkoval celým hřištěm a poradil si i s Boháčem - 3:0. Žižkov se o slovo přihlásil v 7. minutě, kdy trochu šťastným gólem korigoval Roman Čejtei. Ovšem liberecká odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Michal Obročník se napřáhl a Boháč lovil míč ze své sítě počtvrté.

Ve druhé části si Slovan pevně hlídal své vedení a navíc přidal i další branky. Žižkovský brankář Boháč podcenil situaci, kdy vykopl míč z rohu, kulatý nesmysl se však odrazil od Miloše Karišika a zapadl do hostující branky. V 17. minutě se liberečtí fanoušci radovali znovu, Sackey vybídl ke skórování Jana Blažka, který touto nabídkou nepohrdl. Domácí byli při chuti, další gól přidal po přihrávce Tomáška do prázdné branky Kamil Karaš. Pražané se ještě přeci jen jedné trefy dočkali, gólman Marek Boháč si všiml, že libereckou klec nikdo nehlídal, a tak bez rozpaků poslal hrací předmět vstříc síti. Poslední slovo ale měli hostitelé. Autor druhé branky Viktorie Boháč při vyběhnutí podklouzl a Jan Blažek svým druhým gólem uzavřel konečný stav 8:2.

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Trošku jsme srovnali mušku, dali góly. Když jsme se dostali do vedení, soupeř začal jít trochu do rizika, vytvořil se prostor pro nás a přidali jsme další branky. Jsem rád, že jsme po nepodařeném prvním zápase dokázali vyhrát. Střídáme tady čtyři čtyřky. Chceme, aby si všichni zahráli. Hodnotit takovéhle zápasy je složité."

FK Baumit Jablonec - FC Slovan Liberec 4:3 (2:2)

Branky: 6. Novák, 8. Vaněk, 13. Kopic, 18. Jablonský - 4. Ndiaye, 6. Kelič, 13. Coufal

Sestava Jablonce: Fendrich (Špit) - Novák, Jablonský, Kopic, Piták, Eliáš, Loučka, Kovařík, Zoubele, Beneš, Štochl, Třešňák, Vaněk

V přímém souboji o vítězství v turnaji si to rozdali v podještědském derby fotbalisté Liberce a Jablonce. Do zápasu vstoupili lépe domácí, Moustapha Niaye stál ve správnou chvíli na správném místě a překonal Fendricha. V 6. minutě vypálil z půlky hřiště Renáto Kelič a brankář Fendrich se po jeho střele natahoval marně. Ještě v téže minutě ale Jablonec snížil, Filip Novák ukázal dokonalý přehled a připravil libereckého Koláře o nulu. Následně se povedlo Baumitu dokonce vyrovnat, Beneš předložil mičudu Ondřeji Vaňkovi, po jehož zakončení se míč doslova došoural za brankovou čáru. V závěru první půle mohl vedení na stranu Jablonce překulit Kopic, v rozhodující chvíli mu ale selhala mířidla.

Po změně stran měl Liberec k dispozici pokutový kop. Fleišman penaltu sice neproměnil, ale odražený balón se dostal k Vladimíru Coufalovi, který nedal Fendrichovi sebemenší šanci zasáhnout. Vyrovnání ze strany Baumitu však na sebe nenechalo dlouho čekat, po několika málo vteřinách prudce vypálil Jan Kopic - 3:3. Už se zdálo, že o vítězi budou muset rozhodnout penalty, jenže v poslední minutě normální hrací doby se do šance propracoval Tomáš Jablonský, který Jablonci definitivně zajistil první místo na turnaji.

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Škoda, že jsme neudrželi dvobrankové vedení po našich chybách. Náš gólman špatně rozehrál za stavu 2:0 a dostali jsme gól do prázdné brány. Jablonečtí se tím dostali do hry. Proti nám stál kvalitní soupeř a ani remíza nám nestačila k výhře v turnaji. Myslím, že to bylo důstojné finále. Prali jsme se až do úplného konce. Byla tady spousta mladých kluků. Asi bychom byli trochu silnější s kluky, kteří zde nebyli, měli jsme málo ofenzivní hráče. Důležité je, že se to lidem líbilo a že se nám nikdo nezranil. Stříbrná medaile se taky počítá."

Konečné pořadí Indoor Fotbal Cupu 2013:

1. místo: FK Baumit Jablonec 13:4 9 b.

2. místo: FC Slovan Liberec 14:12 3b.

3. místo: FK Teplice 8:12 3b.

4. místo: FK Viktoria Žižkov 6:13 3b.

Direktoriát turnaje zvolil nejlepšího střelce Tomáše Jablonského z Jablonce, který vstřelil, stejně jako jiní hráči, dva góly, ale podle kritérií organizátorů se vítězem této individuální kategorie stal právě on. Nejlepší hráčem turnaje byl vyhlášen Filip Novák z Jablonce.