Ženy

Hledáme trenérky a trenéry pro dívčí týmy Slovanu

neděle 23.6.2019 | Redakce

Pro dívčí týmy Slovanu Liberec hledáme zkušené trenerky a trenéry , zároveň i masérky nebo fyzioterapeuty. Zájemci mohou psát na náš email : fcslovanzeny@seznam.cz

Kouč žen Lexa po historické sezoně: Tajně jsem ve třetí místo doufal, holky obdivuji

středa 12.6.2019 | Redakce

Ženy Slovanu dosáhly v minulé sezoně na historický úspěch. V lize skončily na finální třetí příčce těsně za pražským duem Sparta – Slavia. Trenér Josef Luxa přisuzoval vydařený ročník dobré partě. Kdy začal v úspěch věřit a co týmu mohlo v honbě za nejvyššími příčkami od postupu do nejvyšší soutěže pomoct?

Poslední zápas ženy odehrály výborně.

neděle 9.6.2019 | Redakce

Poslední zápas ligového ročníku, už nemohl nic změnit na titulu Sparty , ani na třetím místě Slovanu. Naše holky se chtěly výsledkově přiblížit k poslednímu domácímu zápasu, kdy remizovaly 0:0. První poločas se jim povedl, místy Spartu přehrávaly a zaslouženě vedly. Sparta vyrovnala a na začátku druhého poločasu šla do vedení. Dále se hrál pohledný fotbal. Šance byly na obou stranách, ale domácí hráčky jich měly více a jednou i orazítkovaly břevno.

V posledním domácím zápase naše ženy jen remizovaly.

sobota 1.6.2019 | Redakce

I když chtěly naše holky poslední domácí zápas vyhrát, nakonec braly bod. V prvním poločase to byl za vedra ospalý zápas. Skóre otevřela Kožárová, která se prosadila ve vápně hostů. Zanedlouho přišlo vyrovnání, když po laxní rozehrávce utekla Jieumová.

Druhý poločas byl o poznání lepší, naše holky ožily a měly více ze hry, opět jsme ale nedaly tutovky, A tak domu odjížděly spokojenější soupeřky.

Poslední zápas hraje náš tým v sobotu na Letné, proti mistrovské Spartě.

Ženy nezvládly zápas se Slavií

pondělí 20.5.2019 | Redakce

Bez několika zraněných a připravujících se na maturitu, nastoupil náš tým ve Frýdlantě proti Slavii Praha. Hrát nemohla ani útočnice Kožárová, která nesměla nastoupit proti mateřskému klubu. U nás v základu nastoupily dorostenky Folprechtová a Vančurová a další Bobvošová usedla na lavičku.

Naše holky držely solidní skóre 0:1 do 41. minuty, kdy se míč odrazil od naší Černé do branky. Do konce poločasu to bylo 0:4. V zápase holkám, oproti předešlým duelům, chyběla "šťáva", aktivita, bojovnost a v druhém poločasu již byly odevzdané. Několik dalších slibných akcí hostů zneškodnila Zuchová v brance.

Holky Slovanu vzaly body mistrovské Spartě

neděle 12.5.2019 | Redakce

Sparta přijela do Liberce pro tři body a již chtěla slavit titul. Na hřišti to ale vidět nebylo, Naše hráčky chtěly udržet co nejdéle nulu a nechtěly nechat rozjet sparťanský brankostroj. To se jim dařilo, podaly týmový , obětavý výkon. Opět dobře zachytala Zuchová a stálo při nás i trošku štěstí při nepřesných zakončení Sparty. Nehrály jsme však "autobus", ale snažili se být aktivní a přišly i šance Křivské, Kožárové a v závěru i Vančurové. Za předvedený výkon a týmovou práci si holky určitě bod zasloužily a patřil jim i potlesk asi osmdesáti diváků.