FC Slovan Liberec | Ligový tým odletěl na herní soustředění, opět na Kypr
Menu Další Zavřít Zavřít
24.01.2018

Ligový tým odletěl na herní soustředění, opět na Kypr

Tomáš Čarnogurský
Od začátku minulého týdne trénovali naši fotbalisté v domácích podmínkách, tedy většinou ve sněhu a mrazu. Teď opět vyrážejí za teplem na Kypr, kde budou až do 5. února a čeká je tam herní soustředění a tři přípravné duely proti kvalitním zahraničním soupeřům.

S týmem neodlétají Tomáš Malinský, který je po artroskopii kolena a začíná s rehabilitací, ani Jan Blažek. „Honza Blažek se zatím bude připravovat s juniorkou a budeme se snažit mu najít hostování v nějakém druholigovém klubu, kde by mohl hrát, což by vzhledem k jeho rozvoji bylo v tuto chvíli nejoptimálnější,“ vysvětluje trenér Holoubek. K testovaným hráčům pak dodává: „Cestuje s námi záložník Oscar, o něhož máme zájem. Uvidíme, jak jednání dopadnou. Dále tu máme dva testované hráče, a to ukrajinského stopera Tarase Kačarabu a brankáře Filipa Nguyena."

Kádr pro herní kemp čítá 21 hráčů a 3 brankáře. „Letí s námi navíc i dlouhodobě zraněný Ševčík, který tak bude mít dva týdny na kvalitní rekondici. Snad se podaří, aby pak mohl brzy naskočit i do zápasů,“ doufá náš kouč, kterému na Kypru bude chybět jeden z asistentů. Miroslav Holeňák totiž míří na Kanárské ostrovy s reprezentační devatenáctkou.

Kádr pro herní soustředění na Kypru:
Brankáři: Lukáš Hasalík, Václav Hladký, Filip Nguyen.
Obránci: Vladimír Coufal, Matěj Hybš, Taras Kačaraba, Ondřej Karafiát, Milan Kerbr, Daniel Köstl, Jan Mikula, Damjan Vuklišević.
Záložníci: Daniel Bartl, Miloš Bosančić, Radim Breite, Oscar Murphy Dorley, Zdeněk Folprecht, Filip Havelka, Karel Knejzlík, Petr Ševčík, Tomáš Ulbrich, Tomáš Wiesner.
Útočníci: Martin Graiciar, Roman Potočný, Matěj Pulkrab, Radek Voltr.

Co si od druhého kyperského soustředění David Holoubek slibuje? „Doufáme, že na Kypru opět najdeme kvalitní podmínky na trénování, dobré počasí a že se díky tréninkům i přípravným zápasům dobře připravíme na ligové duely. Hráče už nebudeme v zápasech tolik prostřídávat, teď už začíná tvrdý boj o základní sestavu.“

Plánované přípravné duely:
FC Slovan - Austria Vídeň (pátek 26. 1. od 14:00)
FC Slovan - Partizan Bělehrad (pondělí 29. 1. od 15:00)
FC Slovan - FK Ufa (sobota 3. 2. od 17:30)
(hodiny výkopu uváděny ve středoevropském čase)

Aktuální zpravodajství z průběhu soustředění můžete sledovat na našem webu i oficiálních profilech na sociálních sítích!


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
FotbalPark Liberec Databox
Mediální partneři
Hattrick Liberecká drbna
×
Odehráno v 18:00
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec