FC Slovan Liberec | Lukáš Vácha: Přicházím do dobře fungujícího týmu. Na Slovan jsem nikdy nezapomněl
Menu Další Zavřít Zavřít
05.09.2017

Lukáš Vácha: Přicházím do dobře fungujícího týmu. Na Slovan jsem nikdy nezapomněl

Kryštof Rossmann
Liberec - Lukáš Vácha se vrací pod Ještěd a posílí naše mužstvo v podzimní části sezóny. Sám prozradil, že od začátku Slovan preferoval. „Jiná možnost v podstatě nebyla. Vcházeli jsme do jednání s tím, že pokud budu chtít odejít ze Sparty, tak do Liberce."

Jak hostování vnímáte?
Jsem samozřejmě rád za šanci, která v tuto chvíli přichází. Vracím se do prostředí, které velmi dobře znám a do prostředí, které jsem preferoval od začátku.

Jak jste prožíval poslední dny angažmá ve Spartě? Hodně se spekulovalo.
Od začátku to nebylo nic příjemného. Člověk celou dobu jen řeší, co bude a nebude. Nakonec se to vše vyřešilo až tento týden. Nebylo to jednoduché a jsem velmi rád, že trenér Trpišovský i celý Liberec komunikoval rychle. Spartě bych chtěl poděkovat za to, že vyšla vstříc a mohli jsme se domluvit na tom, co jsme všichni chtěli.

Situaci vám trochu ztěžovalo i zranění kolene. Jste již naplno v pořádku a co všechno jste v rámci rekonvalescence absolvoval?
Zranil jsem se v přípravě a poté jsem trénoval, abych byl alespoň nějak připraven. Nastoupil jsem v základní sestavě proti Brnu a v tuto chvíli jsem zdravý a můžu naplno trénovat i hrát.

Jak vnímáte Liberec? Vracíte se do týmu, se kterým jste vybojoval titul.
Je to srdeční záležitost, člověk to ze srdce nevymaže. Působil jsem v Liberci rád, nikdy jsem na to nezapomněl. Jsem rád, že přicházím do fungujícího mužstva. Není to celé o mně, ale o Liberci.

První utkání, které vás v dresu Slovanu čeká, je zápas proti Plzni. Motivace bude asi ještě o trochu větší, že?
Všichni včetně mě se na ten zápas těšíme, bude to kvalitní utkání. Doufám, že předvedeme co nejlepší výkon.

Berete jako úlevu, že teď se můžete čistě soustředit na fotbal?
Pracuju všude stejně. Nechci to nazývat prací, těšil jsem se sem. Liberec mi podal pomocnou ruku, já se jí chytám a budu dělat vše proto, abych splnil očekávání.

Jaká jsou očekávání?
Chci se zabudovat do kádru i do kabiny. Chci pomoct Liberci v co nejlepších výkonech. Budu se opakovat, Slovan je třetí, vracím se tedy do klubu, který funguje. Nepřijíždím Liberec spasit, ale budu ten, který se Slovanu bude snažit pomoct a on zase mně.

Byla pro vás reálné ještě jiná angažmá?
V podstatě ne. Vcházeli jsme do jednání s tím, že pokud budu chtít odcházet ze Sparty, bude to do Liberce.

V kabině budete patřit ke zkušenějším hráčům, budete mít i nějakou speciální vůdcovskou roli?
Klub má nastavená pravidla a věci, které tu jsou prostě dané. Budu se to učit za pochodu, sezóna je rozjetá pro Liberec velmi dobře a přicházím s tím, že začínám od nuly. Hrál jsem jedno utkání po dlouhé době, byl jsem zraněný. Chci se připravit na 150 % a přinesl týmu, co po mně bude trenér chtít.

#repost @6nosav go on🔵 #nike#fcslovanliberec#preciosa#unisy#start#liberec#dekuju

Příspěvek sdílený FC Slovan Liberec (@fcslovanliberec),


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská JUTA T-Mobile Renomia Nike
Další partneři
MSV Ekoflora
Mediální partneři
Beat radio Liberecká drbna