FC Slovan Liberec | Modro-bílý týden informuje o výsledcích jednotlivých kategorií Slovanu
12.11.2013

Modro-bílý týden informuje o výsledcích jednotlivých kategorií Slovanu

Lukáš Michalík
Liberec - Minulý hrací týden může liberecký fanoušek hodnotit kladně. Od A-mužstva až po kategorii U14 ani jeden z týmů neprohrál. Jak si jednotlivé kategorie vedly se dočtete v pravidelném úterním souhrnu výsledků.

A tým

• Náš tým se ve čtvrtek představil ve španělské Seville, kde v rámci dalšího kola základních skupin Evropské ligy toužil urvat další bod do tabulky a přiblížit se tak postupu. Gambrinus liga pro náš A-tým pokračovala severočeským derby na teplických Stínadlech. V případě výhry se Slovan mohl v tabulce posunout na třetí pozici, právě před svého soupeře.

• V zápase Evropské ligy Španělé podle očekávání od úvodního hvizdu drželi míč na svých kopačkách, ale obrana Slovanu byla pozorná. Skóre otevřel po půl hodině hry Perroti, který se trefil z přímého kopu. Liberecká odpověď přišla v 71. minutě, kdy předvedl nádherné sólo okořeněné gólovou ranou záložník David Pavelka. Slovan tak v Seville remizoval 1:1, již po deváté v řadě nenašel v zápasech Evropské ligy přemožitele a v tabulce skupiny H zůstává na druhé postupové příčce.

• Již v pondělí pak naši fotbalisté odehráli ligový duel s Teplicemi. Prvních dvacet minut Slovan domácí přehrával a v 17. minutě dokonce po ruce Táborského mohl a měl zahrávat pokutový kop. Bohužel sudí Ardeleánu byl jiného názoru a ve hře nechal pokračovat. Postupem času se Tepličtí dostali více do hry a několikrát zle zatopili liberecké obraně, která i zásluhou výborného Kováře dlouho držela čisté konto. Až těsně před poločasovým hvizdem se domácí dokázali prosadit. Litsingi šikovně vybídl ke spolupráci Táborského, ten přihrávkou pod sebe oslovil Salamiho a nigérijský forvard nakonec dotlačil míč do sítě.

• Ve druhém poločase obě mužstva pokračovala v ofenzivním herním pojetí a k vidění bylo několik velkých šancí. V teplickém dresu na famózního Kováře dvakrát nevyzrál Litsingi, na druhé straně Slavík vychytal samostatný nájezd Kalitvinceva. Skóre tak změnila až 86. minuta, kdy na hřiště vběhl střídající Jiří Pimpara. Urostlý stoper na hřišti pobyl jen několik sekund, když jej přesným centrem našel z levé strany Martin Frýdek a Pimpara razantní hlavičkou poslal balón za Slavíkova záda. Slovan tak v Teplicích remizoval 1:1 a v tabulce je stále čtvrtý.

• Tento víkend má vzhledem k reprezentační pauze ligová soutěž volno. Premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace obdržel liberecký záložník Josef Šural, jehož trenér Pešice pozval společně s plzeňským Hořavou, jakožto náhradníky za zraněné duo Rosický-Darida. V nominaci jedenadvacítky se znovu objevil Martin Frýdek, který tak bude k dispozici pro utkání s Kyprem a výběrem Anglie.

Juniorka - U21

• V minulém kole juniorka po pěti vítězných zápasech klopýtla a nejtěsnějším rozdílem prohrála ve Znojmě. V úterý mužstvo trenéra Vavrušky hostilo tým Slovácka.

• Liberečtí od úvodního hvizdu diktovali tempo hry a již ve 4. minutě je do vedení mohl poslat Guessan, brankář Slovácka Fryšták byl však na místě. Stejný hráč pálil o několik minut později, ale tentokrát branku přestřelil. Ve 34. minutě zahrával přímý volný kop Pokorný a jeho dělovka skončila na tyči. Po změně stran Moravané hru opticky vyrovnali, ale žádnou vážnější příležitost si nevypracovali. Když už se zdálo, že utkání spěje do remízového konce, přišla akce z 83. minuty. Odražený míč po centru Frimmela doputoval k osamocenému Lukáši Bouškovi, který levačkou usměrnil míč přesně pod břevno. Juniorka se tak vrátila na vítěznou vlnu a porazila Slovácko 1:0.

• V pondělí 18. 11 juniorka zajíždí do Prahy, kde se utká s pražskou Slavií.

Starší dorost - U19

• V páteční předehrávce 19. kola Celostátní ligy staršího dorostu liberečtí dorostenci přivítali soupeře z Příbrami.

• Naši mladíci vstoupili do utkání aktivněji a skóre se mohlo měnit po šancích Kukly a Bláhy, brankář Středočechů ale oba pokusy kryl. První gólový zápis přišel ve 22. minutě kdy se po centru do šestnáctky prosadil Karel Knejzlík a poslal domácí Slovan do vedení. Hosté mohli vyrovnat Špinarem, ten ale tváří v tvář Kubátovi neuspěl a z malého vápna nedokázal ani trefit branku. Příbramští se do konce poločasu přeci jen dočkali a na vývoj zápasu reagovali klasickým gólem do šatny. Středočeši zahrávali přímý kop, po němž Kubátovi vypadl míč, jenž do sítě doklepl Holý a vyrovnal. Po změně stran měl největší šanci zvrátit výsledek liberecký Jakimič, bohužel ale neuspěl a obě mužstva se tak rozešla smírně výsledkem 1:1.

• V sobotu cestuje kategorie U19 do Chudonic, kde se utká s dorosteneckým výběrem Hradce Králové.

U17 a U16

• Ligový program libereckých mladších dorostů pokračoval domácími zápasy s Pardubicemi, které zakončily podzimní ligovou část. Kvůli neregulérnímu terénu na Městském stadionu se oba duely odehrály na umělé trávě stadionu U Nisy.

• U17 odehrála se svým soupeřem vyrovnaný úvodní part, ve kterém byly k vidění šance na obou stranách. Jednu takovou zužitkoval za domácí Šustek. Poté měl stoprocentní příležitost na kopačce Dudka, bohužel ji ale neproměnil. Ve druhém poločase se hrál spíše bojovnější fotbal s množstvím standardních situací, které však zůstaly nevyužity. Mužstvo trenéra Čapka si tak připsalo velmi důležité tři body za vítězství 1:0. U17 přezimuje na jedenáctém místě ve čtrnáctičlenné tabulce. Na kontě má dvanáct bodů za čtyři vítězství a devět porážek.

• V utkání mladších kategorií U16 byla k vidění rovněž vyrovnaná úvodní pětačtyřicetiminutovka. Do vedení se ale tentokrát dostali hosté, kteří využili chyby brankáře Krále a dopravili míč do prázdné branky. Největší šanci na vyrovnání měl v prvním poločase Koníř, síť však rozvlnit nedokázal. Po přestávce Liberečtí zvýšili aktivitu a na hrací ploše dominovali. Odměnou jim byl vyrovnávací gól Petra, jenž se trefil po rohovém kopu Vrabce. Do konce utkání měli domácí několik dalších slibných příležitostí, ale bohužel ztroskotali na špatném řešení finální fáze či nekvalitě v zakončení. Utkání tak skončilo remízou 1:1. Tým trenéra Papouška vstoupí do jarní soutěžní části ze dvanácté pozice. Hráči doposud vybojovali jedenáct bodů za dvě výhry a pět remíz.

U15 a U14

• Žákovské výběry Slovanu čekala o víkendu prestižní derby s Jabloncem. Duely se hrály na umělé trávě stadionu U Nisy.

• Derby kategorií U15 mělo o to větší náboj, že se jednalo o přímou konfrontaci týmů z první čtyřky. Jablonečtí se ve 21. minutě ujali vedení, které jim vydrželo až do poločasové přestávky. Slovan se dočkal vyrovnání v 63. minutě a oba celky tak nakonec braly bod za remízu 1:1. Svěřenci trenéra Noska skončili po podzimní části České ligy žáků na čtvrtém místě se ziskem osmadvaceti bodů a ztrátou dvou bodů na vedoucí Pardubice.

• Mladší U14 se s podzimní částí rozloučila výhrou, o to cennější, že právě v zápase proti Jablonci. Obě mužstva chtěla zvítězit a soupeři nedala nic zadarmo. V prvním poločase měl více ze hry Jablonec, druhá půle naopak patřila Libereckým. Góly ale stříleli pouze domácí a po trefách Žižky a Daňka Slovan zvítězil 2:0. Mužstvo kouče Štola okupuje po polovině soutěže sedmé místo a na kontě má devatenáct bodů.

7.11. 21:05 Evropská liga, sk. 4. kolo Sevilla (1.) - Slovan Liberec (2.) 1:1 Estadio Ramón Sánchez Pizjuán reportáž
8.11. 12:00 Cel. lig. st. dor. U19, 19. kolo Slovan Liberec (13.) - Příbram (7.) 1:1 Městský stadion reportáž
9.11. 10:00 Česká liga dor. U17, 14. kolo Slovan Liberec (12.) - Pardubice (11.) 1:0 UMT Nisa -
10.11. 13:00 Česká liga žák. U15, 14. kolo Slovan Liberec (3.) - Jablonec (1.) 1:1 UMT Nisa -
11.11. 18:00 Gambrinus liga, 14. kolo Teplice (3.) - Slovan Liberec (4.) 1:1 Stínadla reportáž
12.11. 13:00 Juniorská liga, 19. kolo Slovan Liberec (3.) - Slovácko (11.) 1:0 UMT Nisa reportáž