FC Slovan Liberec | Přípravné střetnutí: FK Turnov - Pěnčín vs. FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)
23.03.2011

Přípravné střetnutí: FK Turnov - Pěnčín vs. FC Slovan Liberec 0:2 (0:0)

Trenér Petr Rada naplánoval pro dnešní den přípravné střetnutí s divizním týmem z Turnova. Slovan odehrál prakticky celé utkání na polovině soupeře, branek se ale dočkal pouze dvou. Své schopnosti předvedli trenérovi i hráči z našeho rezervního týmu.

Utkání se hrálo zcela v režii Slovanu, jedenáctka trenéra Rady měla trvalou územní převahu, bohužel ale se spoustou nepřesností ve finální fázi. V první půli měl Slovan hned několik gólových příležitostí, branka ale nepadla. Nejblíže skórování byl Breznaník, jehož přímý kop vytěsnil domácí brankář na břevno.

Ve 25. minutě utekl zadákům Turnova Vojta, udělal kličku brankáři, byl ale v úhlu a odkrytou branku netrefil. Reparát mohl Vojta složit ve 42. minutě, přesným pasem ho do gólové šance poslal Breznaník. Vojta pálil pohotově, trefil ale jen brankáře, který v první půli udržel čisté konto. Turnov se před naší branku v podstatě nedostal, ohrozit brankáře Hauzra se snažil jen z uctivé vzdálenosti, střelám ale chyběla přesnost.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, trvalá převaha našeho týmu pokračovala. A vyústila i v první gól, dost se na něm ale podepsala hrubá chyba domácích. "Otravný" Suk vypíchl malou domů obrany soupeře a naservíroval gól pro Beneše. Ten nabídkou nepohrdl a otevřel skóre - 0:1. V 63. minutě měl další gólovku Vojta - nedal. Podobně se vedlo v šanci i Gebre Selassiemu. Neproměňování šancí se našemu týmu mohlo vymstít v 76. minutě, kdy měl Turnov svou jedinou šanci. Z pravé strany odcentroval soupeřův záložník za naší obranu, na zadní tyči byl volný hráč, který střílel v dobré pozici těsně vedle.

V 81. minutě přidal druhý gól našeho týmu mladý útočník Erik Daniel. Po Breznaníkově přesném centru se prosadil hlavou - 0:2.

branky: 59. Beneš, 81. Daniel

sestava FC Slovan: Hauzr (60.Hosman) - Zeman, Dejmek (45.Zieris), Holeňák, Fleišman - Martan, Krystan, Suk (67.Erik Daniel), Breznaník - Beneš (60.Gebre Selassie) Vojta