FC Slovan Liberec | Rozhodně se nám teď bude dýchat lépe, tvrdí střelec Daniel Bartl
Menu Další Zavřít Zavřít
02.04.2017

Rozhodně se nám teď bude dýchat lépe, tvrdí střelec Daniel Bartl

Lukáš Michalík
Liberec - V utkání s Karvinou vstřelil důležitý první gól záložník Daniel Bartl, který se trefil už po čtvrthodině hry. Liberecký křídelník se prosadil po čtvrté v sezoně a je tak nejlepším ligovým střelcem Slovanu. "Jsem rád, že jsem to proti Karviné trochu protrhl, protože všechny góly jsem měl ještě z podzimu," neskrýval "Bartlik" spokojenost.

Před zápasem s Karvinou jste dva týdny nehráli soutěžní zápas. Jsou tři body o to cennější?
Probíhala reprezentační pauza, jen jsme trénovali, takže to bylo dlouhé čekání. Byl to pro nás důležitý zápas, protože jsme se na něj připravovali dva týdny. Potřebovali jsme odskočit spodku tabulky, tím spíš, když jsme hráli doma, kde musíme sbírat body. To je povinnost. I když Karviná měla taky nějaké šance, myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

V 15. minutě jsi tvrdou ranou otevřel skóre. Jak bys gólovou situaci popsal?
Ondra Karafiát přihrával dlouhý balón na Milana Baroše, který ho zpracovával. Nevím, jestli to zpracovával, nebo nahrával, ale když jsem se ho ptal, tak se smál a říkal, že nahrával. Já jsem se pak snažil trefit branku, ale když jsem vystřelil, obránce to ještě nohou tečoval. Bylo to trošku se štěstím, ale padlo to tam.

Záda vám proti Karviné kryl spolehlivý Václav Hladký. Co bys řekl k jeho výkonu?
Věděli jsme, že Martin Dúbravka měl nějaké zdravotní problémy, ale my máme kvalitní gólmany. Venca Hladký odchytal výborné utkání, přál jsem mu to. Je jenom dobře, že máme tak kvalitní brankáře.

Proti Karviné jste se střelecky prosadili dvakrát. Věříš, že vám to tam teď začne padat více?
Doufám, že ano. Potřebujeme dávat góly, ať už je dává kdokoliv. Zkrátka potřebujeme body. Jsem rád, že jsem to proti Karviné i já trochu protrhl, protože všechny góly jsem měl ještě z podzimu. Musíme se při zápasech víc tlačit do koncovky, protože na tréninku to hodně pilujeme a padá nám to tam. Teď jsme dali dva góly, tak snad v tom budeme pokračovat.

Nádhernou branku vstřelil Roman Potočný. Cvičí podobné kousky i v tréninku?
Zkouší to hodně. Ještě s Radimem Breitem mají přikázané, aby hodně stříleli, protože mají výbornou střelu ze střední vzdálenosti. Někdy to Romanovi sice ulétne, ale má obrovskou ránu. Při té situaci jsme mu ještě já s Barym nabíhali, když se napřahoval. Má štěstí, že dal gól, jinak by ještě dostal zpucováno (úsměv). Trefil to ale nádherně, pěkná branka.

Bude se vám po zisku tří bodů v kabině lépe dýchat?
V naší situaci je každá výhra důležitá, takže dýchat se nám bude určitě lépe.

Je to i vzpruha před důležitým pohárovým utkáním se Zlínem?
Každému týmu vítězství dodává sebevědomí. Víme ale, že herně určitě máme co zlepšovat.


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
ICZ Jizerské pekárny
Mediální partneři
Hattrick RCL
×
Dnes v 18:00
SK Dynamo Č. Budějovice
FC Slovan Liberec