FC Slovan Liberec | Slovan má hned čtyři zástupce v dospělých reprezentačních kategoriích!
Menu Další Zavřít Zavřít
15.03.2016

Slovan má hned čtyři zástupce v dospělých reprezentačních kategoriích!

Dominik Jakubec
Liberec - Blíží se reprezentační přestávka, která však nebude pauzou v pravém slova smyslu pro čtveřici našich hráčů. Brankář Tomáš Koubek, záložníci Ondřej Karafiát a Ondřej Machuča a útočník Matěj Pulkrab totiž zamíří na reprezentační srazy svých kategorií.
Stejně jako na podzim se také v úvodu jara podívá na reprezentační sraz A-týmu brankář Tomáš Koubek, který v poslední době podává vynikající výkony. V posledních třech ligových duelech ani jednou neinkasoval a výrazně se tak přičinil o zisk sedmi bodů. Nyní by si jistě rád v přátelských duelech se Skotskem (24. března) a Švédskem (29. března) rád odbyl svou reprezentační premiéru v A-týmu.

Až do léta minulého roku sbíral Koubek zkušenosti v kategorii do 21 let, kde bude nyní Slovan reprezentovat záložník Ondřej Karafiát. Pokud do jednoho z duelů, které "Lvíčata" s Lotyšskem (25. března) a na Maltě (29. března) v kvalifikaci na ME Karafiát zasáhne, bude to navíc rovněž jeho premiéra v této kategorii.

Reprezentaci České republiky do 20 let čeká 24. března přátelské utkání s Francií a také zde bude mít Slovan svou stopu. Pozvánku totiž obdržel záložník Ondřej Machuča, který se postupně zabydluje v kádru našeho "áčka". Také pro něj může být premiérový start v národních barvách, v dresu dvacítky totiž dosud neodehrál ani jeden zápas.

Svého zástupce navíc bude Slovan mít také v kategorii do devatenácti let, kam byl nominován Matěj Pulkrab, jenž pod Ještědem hostuje z pražské Sparty. Spolu s devatenáctkou zamíří na závěrečný turnaj kvalifikace na ME 2017, kde se Česko utká s Rumunskem, Slovenskem a Rakouskem. Jako náhradník figuruje v seznamu nominovaných také obránce juniorky Martin Chlumecký.

Všem našim hráčům přejeme v národních barvách co nejvíce úspěchů!

Fotogalerie


  Zobrazit kompletní fotogalerii

Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany Canis
Další partneři
Eurovia Avled
Mediální partneři
Rengl Kalendář Liberecka