FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Živanice - Slovan B 1:1
10.09.2023

Béčko má další bod, díky pozdní brance remizovalo se Živanicemi

Živanice/Liberec – B-tým čekalo utkání 6. kola na půdě Živanic. Ráz duelu definoval pokutový kop z 24. minuty, který poslal domácí do vedení. Našemu mužstvu se ovšem podařilo vyrovnat, krátce před koncem základní hrací doby se trefil střídající Olaf Kok. Slovan se soupeřem remizoval 1:1.
6.kolo, sobota 9.9.2023, 17:00
TJ Sokol Živanice TJ Sokol Živanice
1:1
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
TJ Sokol Živanice: Frydrych – Chocholatý, Staněk, Vobejda, Buriánek, Nikodem (71. Zvěřina), Polák (90+3. Pánek), Langr, Holec (71. Pilný), Svoboda (80. Spěvák), Kopecký
FC Slovan Liberec B: Bačkovský – Polyák (63. Málek), Lehoczki, Govaers – Winkler, Varfolomejev, Lexa (80. Kočka), Penner (88. Lupoměský) – Hudák, Okoh (63. Kok), Juzvak (46. Hadaščok)
Branky: 24. Kopecký (z pen.) – 85. Kok (Hudák). Rozhodčí: Nejedlo - Melichar, Zoufalý. ŽK: 4. Svoboda, 74. Buriánek, 90+3. Kopecký – 23. Penner, 62. Okoh, 90+2. Winkler. Diváci: 130.

B-tým Slovanu podruhé v řadě remizoval. Ve vyrovnané bitvě se Živanicemi otevřeli skóre domácí zásluhou proměněného pokutového kopu Lukáše Kopeckého. Do konce poločasu byli aktivnější Živaničtí.

Pak ale převzal iniciativu Slovan a začal hrozit. Už tradiční optickou převahu však modrobílí jen složitě dokázali měnit v brankové příležitostí. Když už utkání pomalu směřovalo ke svému konci, prosadil se v 85. minutě Olaf Kok po přihrávce Jakuba Hudáka a srovnal na 1:1.

V samotném závěru už další změna skóre nepřišla, Slovan tak navázal na utkání proti rezervě Pardubic a opět bere bod. V dalším kole přivítá na domácí půdě Baník Most-Souš.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, soupeř ovšem postupně hru vyrovnal. Poté jsme se dopustili chyby ve vápně, ze které pramenila penalta. Druhou půli jsme měli pod kontrolou, měli jsme více ze hry, do šancí jsme se však dostávali složitě. V závěru se nám přece jen podařilo prolomit obranu soupeře a skórovat.”