FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Sparta B - Slovan B 3:1
10.07.2023

Béčko podlehlo v prvním přípravném duelu rezervě Sparty 1:3

Liberec – B-tým Slovanu má za sebou první přípravné utkání před nadcházející sezonou. S druholigovou rezervou pražské Sparty držel krok, Pražané byli ovšem o něco aktivnějším týmem, což se projevilo také v celkovém skóre. Naše mužstvo soupeři podlehlo 1:3.
Sedmihorky, neděle 9.7.2023, 11:00
AC Sparta Praha B AC Sparta Praha B
3:1
(1:0)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
AC Sparta Praha B: 1. poločas: Čechal – Hodouš, Ševínský, Večerka, Váňa, Kaštánek, Cissé, Goljan, Rus, Mokrovics, Tesař.

2. poločas: Kolář – Lilling, Stárek, Penxa, Sprinz, Jedlička, Holoubek (65. Hruška), Osmani, Michl, Novotný (70. Boček), Šilhart (65. Šiler).
FC Slovan Liberec B: Hasalík - Winkler (46. Lupoměský), Kulha (46. Kočka), Lehoczki (70. Musil V.), Netušil (46. Horňáček) - Hadaščok (46. Kop), Ješeta (46. Bartoš), Hudák (70. Semenec) - Machotka (46. Juzvak), Kok (46. Valenta), Šolc
Branka: 82. Bartoš – 33. Rus, 51. Novotný O., 73. Novotný O..

Béčko zahájilo zápasovou část přípravy před nadcházející sezonou v ČFL duelem s rezervou Sparty. Pražané vstoupili do utkání aktivněji a po řadě neproměněných šancí se prosadil Rus, který dopravil balon do sítě po kombinaci ve 33. minutě.

V samotném závěru první půle Slovan několikrát zahrozil, ale akce zastavil jistý gólman Čechal, který poslal oba celky do kabiny za stavu 1:0. Druhý poločas byl o poznání bohatší na góly než ten první. Zkraje druhé půle Sparta přidala druhou branku, Osmani se protáhl na levém křídle a naservíroval míč do vápna, kde se rychle zorientoval Novotný.

Stejný hráč přidal také třetí trefu Pražanů, Novotný skóroval po tečované ráně v 73. minutě. Modrobílí zanedlouho odpověděli, když skóre korigoval Matyáš Bartoš. Slovan podlehl Spartě 1:3. Další utkání ho čeká 12. července proti Velvarům.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že kluci dali do zápasu maximum. Utkání jsme zvládali, pokud jsme byli do defenzivy organizovaní. Získávali jsme míče a dokázali pak být nebezpeční pro branku soupeře. Je to pro nás návod do dalších duelů. Celkově byla Sparta v zápase lepším týmem, vytvořila si více šancí a zaslouženě vyhrála.“