FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Slovan B - Ml. Boleslav B 2:0
01.10.2023

Skvěle! Béčko porazilo rezervu Mladé Boleslavi, pálili Okoh a Kok

Liberec – Důležitá výhra a tři body. Béčko porazilo v nedělním souboji rezervu Mladé Boleslavi 2:0. Oba góly orámovaly úvodní a závěrečné minuty utkání, v modrobílém dresu se prosadili Chidera Okoh a střídající Olaf Kok. Ten vstřelil už čtvrtou branku v sezoně.
9.kolo, neděle 1.10.2023, 10:15
FC Slovan Liberec B FC Slovan Liberec B
2:0
(1:0)
FK Mladá Boleslav BFK Mladá Boleslav B
FC Slovan Liberec B: Bačkovský – Kočka, Lehoczki, Govaers – Winkler, Polyák (90+1. Lupoměský), Varfolomejev (87. Horňáček), Juzvak – Lexa (67. Hadaščok), Okoh (67. Kok), Hudák (67. Málek)
FK Mladá Boleslav B: Kořán – Alhassan, Coňk, Novák (46. Howard), Kodad, Kaulfus (68. Hradec), Vojta (46. Rulc), König (46. Vostřel), Král, Tichý (83. Yarosh), Dohalský
Branky: 6. Okoh, 80. Kok. Rozhodčí: Depeš – Fojtík, Rázek. ŽK: 84. Varfolomejev (LBB). Diváci: 60.

Do duelu vstoupil Slovan posílený o několik hráčů z A-týmu včetně gólmana Huga Jana Bačkovského a Chidery Okoha, který zasáhl v sobotu do ligového duelu proti Karviné. Právě nigerijský útočník se dokázal prosadit už v šesté minutě hry a nasměroval Slovan za vítězstvím.

Ještě v prvním poločase byla k vidění řada dalších šancí modrobílých, ty ovšem zůstaly nevyužity. Do šatny si tak Slovan odnesl brankové vedení. Ve druhé půli realizační štáb vyslal během trojitého střídání do hry ofenzivní trio: Vojtěch Hadaščok, Olaf Kok, Jan Málek a reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

V 80. minutě se prosadil prozatimní nejlepší střelec B-týmu Olaf Kok, který definitivně pojistil vítězství našeho mužstva. Slovan se po výhře 2:0 vyhoupl na 12. místo tabulky, příští týden se ve velmi důležitém utkání střetne s Hradcem Králové B.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli a bereme tři body. Byli jsme tentokrát posíleni o několik hráčů A-týmu, kluci k utkání přistoupili správně. Zápas jsme mohli rozhodnout už v prvním poločase, kdy volalo po gólu hned několik akcí.“