FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Legnica 2:4
08.07.2015

Slovan v sestavě s juniory nestačil na polskou Legnicu

Lukáš Michalík
Raspenava/Liberec - Po návratu ze Švédska čekalo liberecký tým další přípravné utkání. Vyjma brankáře Hladkého ale do střetnutí s polskou Legnicou zasáhli fotbalisté, kteří včera nenastoupili a v sestavě je doplnilo množství hráčů z juniorky. Po slibném začátku, v němž jsme drželi dvoubrankové vedení, postupem času polský celek kormidlem zápasu otočil a zvítězil.
Raspenava, středa 8.7.2015, 16:00, Raspenava
2:4
(2:2)
Miedź LegnicaMiedź Legnica
FC Slovan Liberec: Hladký – Bong (62. Call), Pimpara, Pokorný, Mudra - Bláha (79. Šustr), Machuča - (62. Polívka), Hadaščok, Jovič (46. Čuřík), Knejzlík (46. Barac) - Frimmel (46. Ndiaye).
Miedź Legnica: Ptak – Ilkuw, Wožniczka, Midzierski, Trifonow, Keon, Cierpka, Lenkiewicz, Cieslik, Garuch, Šlusarski.
Branky: 8. a 30. Hadaščok – 35. Wožniczka, 42. Ilkuw, 56. Feruga, 82. Feruga.

Úvodní výkop utkání byl vinou pozdního příjezdu polského týmu zhruba o půl hodiny posunut. Slovan se prosadil hned z první zaznamenáníhodné situace celého duelu. Liberečtí mladíci vyrazili vstříc soupeřově brance, po rychlém přechodu se míč dostal až před volného Vojtěcha Hadaščoka, který s přehledem využil přesného centru spoluhráče.

Po půl hodině hry už byl rozdíl mezi oběma celky dvoubrankový. Po ose Bláha - Frimmel doputoval balón znovu k nohám Vojtěcha Hadaščoka, který opět zachoval chladnou hlavu a zblízka překonal gólmana Ptaka. Legnica se dlouho nedokázala prosadit souvislejší kombinační hrou, polskému soupeři tedy nakonec pomohla standardní situace. Povedený centr do šestnáctky zasáhl před vybíhajícím Hladkým jako první Adrian Wožniczka a snížil tak manko svého týmu.

Legnica stihla do přestávky dokonce vyrovnat. Krátce před poločasovým hvizdem zůstal na hranici velkého vápna osamocený Mijchal Golab Ilkuw, který přízemní ranou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za Hladkého zády.

Hned zkraje druhého dějství se výborným zákrokem prezentoval brankář Hladký, který včasným vyběhnutím ztížil dobře postavenému Ferugovi zakončení a zabránil tak jistému gólu. V 56. minutě se souboj mezi oběma aktéry opakoval, tentokrát se však radoval fotbalista polského týmu. Hlavní sudí ignoroval faul na Mudru v blízkosti poloviny hřiště, Legnica zavelela k rychlému kontru, který po centru Labukase přetavil ve třetí gól Daniel Feruga.

Rychle odpovědět mohl liberecký Barac, který se prodral do vápna a jeho tečovaná střílená přihrávka proletěla jen kousek vedle vzdálenější tyče. Další příležitost ke skórování měl stoper Pokorný, jehož hlavičku po rohovému kopu polský brankář s velkými obtížemi vyrazil. V 82. minutě náš tým kapituloval počtvrté. Se střelou Labukase si ještě Hladký dokázal poradit, dorážející Daniel Feruga už ale doklepával do odkryté branky. Stejný hráč v závěru dokonce zkompletoval hattrick, radost mu ale tentokrát pokazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. Omlazená sestava Slovanu po dobrém začátku nakonec nestačila na polskou Legnicu a prohrála 2:4.

Pavel Čapek (FC Slovan Liberec): Byla to pro nás dobrá konfrontace s poměrně silným polským týmem. V první půli jsme s nimi drželi krok, dobře jsme napadali a hráli jsme nahoře. Dostali jsme se do vedení 2:0, oni pak ovšem využili našich chyb a srovnali. Tolik jsme jim nedovolili a nedávali jsme jim tolik místa. Po přestávce ale nastoupila jejich lepší parta, hráli dobře a my už jsme se tolik neprosazovali. Už nás přehráli a byli lepší. Pro kluky z áčka to byla zajímavá konfrontace, pro juniory vlastně také – měli jsme možnost se trochu porovnat s druhou polskou ligou, takže to pro nás byla velká škola.