FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Pardubice - FCSL 0:3
14.02.2022

Ženy v dohrávce porazily Pardubice

Po měsíci přípravy měly ženy Liberce na programu dohrávku 12. kola v Pardubicích. Do utkání vstoupily hostující hráčky lépe a zaslouženě šly do druhého poločasu s třígólovým vedením, který se jim podařilo udržet. Výhra proti Pardubicím liberecké vyhoupla v tabulce na čtvrtou příčku.
12.kolo, sobota 12.2.2022, 10:30
FK Pardubice FK Pardubice
0:3
(0:3)
FC Slovan Liberec: Zuchová - Brázdová, Sováková N., Košíková (82. Pribilová), Jarchovská (64. Dlouhá) - Kantarská, Buryánová (70. Mastníková), Šušolová, Černá V. - Černá T., Antalová (82. Dinh Thanhová)
Góly: 17. Kantarská, 33. a 35. Černá V.

Utkání pohledem hlavního trenéra Šislera:

"Dnes jsme vstoupili po pěti týdnech přípravy opět do mistrovského utkání. Měsíc byl pro holky dost náročný, kdy jsme pracovali hlavně na síle a rychlostní vytrvalosti. Poslední týden jsme malinko zvolnili a řešili hlavně taktické věci na Pardubice a zdokonalování útočných kombinací.

Do dnešního utkání jsme šli s jasným plánem a jsme moc rádi, že ho holky hlavně v prvním poločase do puntíku splnily. Od začátku zápasu jsme chtěli být aktivní, vysoko Pardubice presovat a donutit je tím k chybám. Celý první poločas jsme hráli rychlý kombinační fotbal, který se musel líbit. První šanci brankářka Beránková výborně zneškodnila, ale o pár minut později již byla krátká na střelu Kantarské a my jsme šli zaslouženě do vedení. Gól našim holkám vlil energii do žil a na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Na 2:0 zvýšila střelou z rohu vápna Veronika Černá a o chvilku později to bylo již o tři góly, když kombinaci na jeden dotek z vlastní poloviny až před branku soupeřek zakončila gólem opět naše kapitánka. Druhý poločas již nenabídl tolik fotbalové krásy, my jsme malinko ubrali z tempa a hlavně Pardubice přitvrdily v soubojích a měly více vyhraných soubojů, ale brankářku Zuchovou výrazně neohrozily a my jsme utkání dotáhli k naprosto zaslouženému vítězství. Výsledek a hlavně předvedená hra v prvním poločase určitě dodá holkám sebevědomí a energii do další práce.

Holky teď dostaly dva dny volna a od úterý pokračujeme dál v přípravě, abychom za tři týdny na startu jarní části ligy byli připraveni do zápasu se Slováckem minimálně stejně jako dnes a udrželi si náskok na Plzeň a Brno, který jsme si dneškem vybudovali."