FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Plzeň 0:0
včera

Bezbranková remíza, ženy hrály na stadionu U Nisy s Plzní nerozhodně

Šimon Knopp
Liberec - Fotbalistky Slovanu se v sedmém kole ženské ligy představily před domácím publikem na hlavním stadionu U Nisy proti Plzni. Oba týmy sehrály mezi sebou vyrovnaný duel, který branku nepřinesl, a po remíze 0:0 došlo k dělení bodů...
U Nisy, neděle 6.10.2024, 14:00
0:0
(0:0)
FC Viktoria PlzeňFC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec: Fuchsová - Vargová (77. Marcinková), Dlasková (C), Sováková, Černá T., Tenkrátová, Kantarská (82. Brázdová), Buryánová (61. Goretkiová), Surová, Šubrtová (82. Harvilová), Dinh Thanhová (61. Skálová)
FC Viktoria Plzeň: Radová - Horáčková, Kadlecová (90. Tauberová), Kostohryzová (60. Lindáková), Lukáčová, Maršíková, Mrázová (C), Navrátilová (74. Jančová), Pelikánová, Šrámková, Vithová
Žluté karty: 34. Buryánová - 27. Pelikánová, 90. Lukáčová

Rozhodčí: M. Hausnerová - Z. Špindlerová, H. Šálková

Diváci: 100

Svěřenkyně trenéra Kaisera vstupovaly do zápasu jako papírové favoritky, ale hned první poločas ukázal, že se bude jednat o vyrovnané utkání. Zápas byl plný drobných osobních soubojů a v závěru prvního poločasu měly o něco navrch hostující hráčky. Do skvělé šance se dostala Kostohryzová, která si počíhala za obranou soupeře a dostala se do úniku sama na brankářku. Naštěstí Fuchsová velmi dobře odhadla situaci, včas vyběhla a zneškodnila dobrou příležitost Plzně. I proto se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu.

I ve druhém poločasu se opakoval vyrovnaný obraz hry. Šanci dostat se do vedení dostal Slovan v 53. minutě, kdy byl nařízen pokutový kop po faulu na Černou. K penaltovému puntíku se postavila Dinh Thanhová, ale brankářka Radová přečetla její úmysl a střelu chytila. Pokračovalo se tedy za nerozhodného skóre a ani jednomu z týmů se nedařilo prosadit. V 64. minutě se snažila ohrozit Radovou střelou z dálky Šubrtová, ale její dalekonosný pokus si brankářka hostí dokázala pohlídat. V samotném závěru hry mohla rozhodnout Brázdová, ale v pokutovém území netrefila balón ideálně a pouze přestřelila.

Duel mezi Slovanem a Plzní nakonec skončil nerozhodně 0:0 a oba celky si připsaly do tabulky po jednom bodu. Liberecké fotbalistky budou čekat v dalších kolech dvě venkovní utkání. Nejprve proti FC Praha a následně i proti Slavii.

Záznam utkání:

Jiří Kaiser (hlavní trenér FC Slovan Liberec ženy): „Ztráta bodů a remíza v domácím prostředí nás mrzí. Ale je nutné podotknout, že remíza je zasloužená... Myslím si, že jsme v útočné fázi nepředvedli takovou kvalitu, jak bychom si představovali. Dobře a houževnatě bránící soupeř nás do vyložených šancí nepouštěl. Měli jsme docela dobrý vstup do utkání, ale naši šanci jsme neproměnili. Paradoxně si myslím, že nás ještě v prvním poločase podržela brankářka Fuchsová, a to při některých rychlých protiútocích soupeře. Dalším zlomovým momentem byla neproměněná penalta ve druhém poločasu. Potřebovali jsme zápas roztrhat a soupeře trochu vytáhnout... Remíza v domácím prostředí je ztráta. Děvčatům nemůžu vytknout nasazení, bojovnost a poctivost v defenzivě, ale tentokrát jsme zklamali v koncovce. To je hlavní důvod, proč jsme ztratili body.“