FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Neugersdorf - Slovan B 0:3
24.07.2024

Béčko zvládlo přípravný duel s Neugersdorfem, vyhrálo 3:0

Neugersdorf/Liberec – První sice zahrozil v dalším přípravném utkání B-týmu domácí celek, pak už ale úřadoval Slovan. Výběr trenéra Jakuba Haranta ovládl duel s německým Neugersdorfem 3:0, branky přitom nasázeli tři různí střelci: Vadym Butsko, Igor Wydrzynski a Filip Papoušek.
PŘÍP., středa 24.7.2024, 17:30
FC Oberlausitz Neugersdorf FC Oberlausitz Neugersdorf
0:3
(0:2)
FC Slovan Liberec BFC Slovan Liberec B
FC Slovan Liberec B: Musil – Beran, Netušil, Lehoczki (46. Kuľha), Wydrzinski – Ogboi (46. Kočka), Butsko, Michal (46. Plot) – Dulay (46. Lupoměský), Makowski (46. Papoušek F.), Strnad (46. Machotka)
Branky: 28. Butsko, 35. Wydrzinski (Dulay), 58. Papoušek F. (Beran).

Naposledy si béčko střihlo divokou devítigólovou přestřelku s rezervou Mladé Boleslavi (4:5), teď udrželo čisté konto. Jako první si sice vytvořil velkou příležitost Neugersdorf, brankáři Musilovi pomohla nakonec tyč.

Slovan diktoval tempo hry s balonem a prosazoval se proti dobře organizovanému obrannému valu soupeře. Ve 28. minutě skóroval Vadym Butsko a vedení navýšil ještě do přestávky Igor Wydrzynski.

Po přestávce se herní obraz nezměnil, naopak řada příležitostí našeho mužstva zůstala nevyužita. Slovan nakonec zvítězil 3:0, když poslední trefu přidal Filip Papoušek. B-týmu zbývají poslední dvě utkání přípravy proti Velkým Hamrům a rezervě Pardubic, kterou bude hostit 3. srpna na Městském stadionu.

Kompletní výsledky přípravy si můžete prohlédnout zde.

Další přípravné zápasy B-týmu

27. července (10:30): FK Velké Hamry 1911 – FC Slovan Liberec B
3. srpna (10:00): FC Slovan Liberec B – FK Pardubice B
Hraje se na Městském stadionu v Liberci.

Jakub Harant (FC Slovan Liberec): „V dalším přípravném utkání jsme narazili na soupeře vycházejícího z dobře organizovaného defenzivního bloku. Od začátku duelu jsme tedy byli hodně na míči. První přesto zahrozil soupeř, zachránila nás tyč. Postupem času jsme se prosazovali více a více. Zejména během druhé půle jsme neproměnili velký počet šancí, skóre tak mohlo být výraznější.”