FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Slovácko 2:2
27.11.2016

Čtyři branky, tři červené karty! Divoký duel se Slováckem skončil remízou

Liberec - V neděli ode dvou hodin nastoupili naši hráči na stadionu U Nisy proti Slovácku. Tento soupeř ještě v Liberci ani jednou nevyhrál a tuto sérii chtěl konečně přerušit. Také Slovan však nutně potřeboval bodovat a navázat na skvělý výkon proti Karabachu. V divokém zápase nakonec padly čtyři branky a tři červené karty, duel však skončil dělbou bodů.
15.kolo, neděle 27.11.2016, 14:00, U Nisy
2:2
(0:1)
1.FC Slovácko1.FC Slovácko
FC Slovan Liberec: Dúbravka - Karafiát, Nitrianský (59. Bartl), Pokorný, Bartošák - Breite, Folprecht (59. Markovič, 90. Machuča) - Ekpai, Ševčík, Vůch - Komličenko.
1.FC Slovácko: Heča – Reinberk, T. Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski (C), Daníček – Hlúpik (79. Diviš), Havlík, Kerbr – Koné.
Branky: 66. Komličenko a 70. (oba pen.) - 30. Kone, 55. Hlúpik. Rozhodčí: Nenadál - Koval, Kubr. ŽK: 57. Vůch - 60. Daníček, 67. Rada, 77. Reinberk, 88. Košút, 89. Heča. ČK 71. Vůch - 69. Kerbr, 90. Daníček.
Diváci: 2770

Slovan se od prvních minut pokoušel tlačit dopředu a po pěti minutách hry došlo i a první střelecký pokus, ale Breite mířil levou nohou nad. Jinak však většina rodících se příležitostí končila v předfinální fázi a Heča zůstával bez práce. Po chybě defenzivy navíc zahrozili také hosté. Lukáš Pokorný se nedohodl s brankářem Dúbravkou a míč sklepl Konemu takřka na kopačku, Dúbravka vyrazil míč pouze k Reinberkovi a ten okamžitě loboval balon do prázdné branky, Pokorný však tygřím skokem vykopl míč z brankové čáry.

O chvíli později zase po Ekpaiově ztrátě míče pálil zpoza vápna Kone, jeho pokus však Dúbravka kryl. Zápas však příliš šancí stále nepřinášel. Slovan útočil do pečlivě zformované defenzivy soupeře, Slovácko se zase pokoušelo vyrážet do nebezpečných brejků. Ani ty ale výraznější úspěch nepřinášely.

Po půlhodině však přeci jen branka přišla. A bylo to takřka po identické šanci, po které mohl otevřít skóre Reinberk. Pokorný opět zaváhal, dlouhý nákop sklepl pouze k Francisu Konemu Kouassimu a ten tentokrát přesným lobem otevřel skóre. Inkasovaná branka naše hráče zaskočila a Slovácko brzy zahrozilo podruhé, když se k hlavičce uvnitř vápna prodral Kone, ale mířil těsně vedle.

Slovan mohl v závěru poločasu vyrovnat, když se po Karafiátově centru dostal míč po odrazu až k Ekpaiovi, ten ale pálil pouze do prostoru brankáře Heči. Do kabin tak šli spokojenější hosté. Hned po poločase se ve stoprocentní příležitosti ocitl Komličenko, který pálil osamocen uvnitř velkého vápna, ale trestuhodně přestřelil.

Namísto toho tak hosté trestali. Po chybě v rozehrávce vypíchl Kone míč, okamžitě vyslal kupředu Filipa Hlúpika a ten po samostatném sólu zvýšil přesnou ranou na 2:0. A mohlo být ještě hůř. Stejný hráč se o osm minut později objevil z úhlu opět sám ve vápně, ale tentokrát přestřelil.

A tentokrát trestal Slovan. Nikolaj Komličenko byl stažen ve vápně a následný pokutový kop poslal nechytatelně podél brankáře. A i nadále se děly věci! Jen o dvě minuty později byl faulován ve vápně Daniel Bartl a Nikolaj Komličenko opět mířil přesně! Během čtyř minut bylo ze dvou penalt srovnáno! Milan Kerbr navíc s červenou kartou zamířil do sprchy.

Poměr hráčů na ledě se však v 71. minutě opět vyrovnal, když Egon Vůch za zbytečný faul na polovině hřiště obdržel druhou žlutou kartu a tedy i červenou. Zajímavá pasáž hry nekončila. K dalekonosném pokusu natáhl Šimko, ale těsně minul branku. Na druhé straně zase následoval závar před gólmanem, ke gólu však nevedl.

Slovan se tlačil kupředu i nadále. Ševčík nasměroval do šestnáctky dobrý přízemní centr a Komličenko se po něm jen těsně nedokázal natáhnout. Karafiátův pokus z přímého kopu zase zastavil brankář Heča a následně Komličenko po dobrém Ekpaiově centru hlavičkoval těsně nad.

V nervózním závěru se ještě nechal po druhé žluté kartě vyloučit hostující Daníček a Slovan dohrával v deseti proti devíti. Nebezpečný centr z levé strany však Ševčík nedokázal usměrnit do branky a utkání o chvíli později skončilo. Zápas tak skončil remízou 2:2.