FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Sparta 3:4
20.08.2023

Liberecké fotbalistky po dramatické koncovce nestačily na Spartu a prohrály 3:4

Liberec - V úvodním kole nejvyšší ligy žen nastoupily svěřenkyně trenéra Myslivce k domácímu zápasu proti Spartě. Před hojnou domácí kulisou na hlavním stadionu U Nisy na svého soupeře bohužel nestačily a prohrály 3:4. Branky Slovanu vstřelily Kim Dinh Thanhová, Radka Hlouchová a Klára Ducháčková.
1.kolo, neděle 20.8.2023, 17:30, Stadion u Nisy
3:4
(1:2)
AC Sparta PrahaAC Sparta Praha

Vaníčková - Švíbková, Sováková, Huvarová, Kantarská, Šušolová, Černá V. (C) (66. Ducháčková), Buryánová (57. Tenkrátová), Goretkiová (71. Harvilová), Černá T., Dinh Thanhová (57. Hlouchová)

AC Sparta Praha:

Krzyzaniak - Dlasková, Dědinová, Pochmanová, Corneil (33. Truxova), Kostrčová (33. Chang), Sonntagová (C), Bužková (64. Cvrčková), Šubrtová (64. Ringelová), Paulenová (83. Stibůrková), Kožárová

Branky: 20. Dinh Thanhová, 75. Hlouchová, 90. Ducháčková - 12. Pochmanová, 40. Dědinová, 51. Sonntagová, 58. Kožárová

Žluté karty: 83. Černá T. - 90+1. Pochmanová

Rozhodčí: Šulcová L. - Špindlerová Z., Holakovská T.

Diváci: 821

Vstup do utkání lépe vyšel Spartě. Ve 12. minutě se po rozehraném autovém vhazování dostala nadvakrát ke střele Aneta Pochmanová a svůj druhý pokus, i s přispěním teče obránkyně Slovanu, dokázala usměrnit za záda Vaníčkové, 0:1. Odpověď Liberce přišla ve 20. minutě, a to z kopačky Kim Dinh Thanhové, která využila nedůrazné bránění Corneil. Dostala se k chybně odkopnutému míči a sama před gólmankou nezaváhala, 1:1. Ve 24. minutě mohlo být ještě radostněji, bohužel pro Liberec, dalekonosná střela Šušolové skončila pouze na tyči.

Ještě před koncem poločasu byla k vidění jedna branka. Ve 40. minutě rozehrála roh Kateřina Bužková, která v minulé sezoně oblékala dres Slovanu. Svým přesným centrem našla Anetu Dědinovou, jež se prosadila hlavičkou přes bránicí hráčku a poslala Spartu znovu do vedení, 1:2.

Druhý poločas nám nabídl hned několik branek, a to na obou stranách. Nejprve v rozmezí sedmi minut dvakrát udeřila Sparta a odskočila do vedení 1:4. V 51. minutě utekla za obranu Eliška Sonntagová a přesnou ranou k tyči nedala Vaníčkové šanci. O chvíli později na ni navázala Tereza Kožárová. Po střele Bužkové z vápna a skvělém zákroku liberecké brankářky se odrazil míč ke zkušené Kožárové, která měla již práci jednoduchou.

Liberecké fotbalistky se i přes nepříznivý průběh nevzdávaly a nakonec byly odměněny další brankou v 75. minutě. Střídající Radka Hlouchová si našla odražený míč a snížila na 2:4. V samotném závěru využil Slovan rychlého přechodu do útoku. Hlouchová předložila míč Kláře Ducháčkové, ta utekla obraně a sama před Krzyzaniak nezaváhala, 3:4. Zbývaly poslední tři minuty nastavení, ve kterých se libereckým fotbalistkám nepodařilo vytvořit další šanci vedoucí ke gólu. Nakonec se tedy svěřenkyně trenéra Myslivce musely spokojit s porážkou 3:4.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Bohužel jsme poměrně brzy inkasovali gól sraženou střelou, kde jsme nebyli úplně důslední a důrazní v souboji. Naštěstí se nám podařilo do utkání vrátit a výsledek srovnat po centru ze strany, kdy se nám podařilo celou situaci dohrát. Bohužel do poločasu jsme si nepohlídali rohový kop a prostor zadní tyče a inkasovali jsme podruhé. Což je velká škoda, protože v prvním poločase jsme si vypracovali ještě dvě nebo tři příležitosti ke vstřelení gólu. Jenže jsme nebyli efektivní... Začátek druhého poločasu nám nevyšel, vypadli jsme z tempa a po našich chybách jsme inkasovali v rozmezí pár minut dvě branky. Pozitivní bylo to, že jsme zápas ani za stavu 1:4 nezabalili. Střídající hráčky, které přišly na hřiště, hru oživily a byly přínosem pro tým. Jenom škoda toho, že jsme ten zápas nedovedli do remízového konce. Pokud nejste efektivní proti takovým soupeřům jako Sparta, tak kvalita soupeře je natolik vysoká, že za chybu jste nekompromisně potrestáni. Z toho se musíme poučit do dalších zápasů, nějakým způsobem si to zanalyzovat a jít se vztyčenou hlavou do dalšího utkání. Závěrem si myslím, že holky předvedly srdnatý výkon, za který zaslouží pochvalu.“

Anton Mišovec (trenér AC Sparta Praha ženy): „Je důležité, že jsme první utkání vyhráli. Poslední zápasy tady jsme jenom remizovali, takže tohle je pozitivní. Šli jsme dobře do utkání, dali jsme první gól. Poté jsme udělali individuální chybu, kdy soupeř vyrovnal. Ale ještě do poločasu jsme změnili rozestavení a otočili jsme to. Druhý poločas dobrý vstup, dali jsme dva góly. Ale poté jsme zase nepohlídali dvě věci, znovu individuální chyby... Na tomto musíme zapracovat. Ovšem důležité je vítězství, a to, že jsme nepodlehli tlaku.“