FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Brno - FCSL 0:5
26.08.2023

Liberecké fotbalistky přehrály Brno a zvítězily jasně 5:0

Brno/Liberec - Hráčky Slovanu nastoupily ve druhém kole nejvyšší soutěže žen k venkovnímu utkání proti Lokomotivě Brno. Svého soupeře do velkých šancí nepouštěly a dokázaly ho porazit 5:0. Dvakrát se trefila Kim Dinh Thanhová, dále se na listinu střelkyň zapsala Hlouchová, Šušolová a Harvilová.
2.kolo, sobota 26.8.2023, 13:00, Brno, H. Heršpice
Lokomotiva Brno H.Heršpice Lokomotiva Brno H.Heršpice
0:5
(0:2)
Lokomotiva Brno H.Heršpice:

Jílková - Lipková (82. Jordánková), Raušová, Holá (82. Mikundová), Haklová, Příkaská, Chlápková (62. Velebová), Sladká (46. Hlaváčová), Dianišková, Lišková, Ruslerová (C)

Vaníčková - Huvarová, Černá T., Sováková (62. Brázdová), Goretkiová, Černá V. (C) (62. Harvilová), Švíbková, Šušolová, Dinh Thanhová (56. Tenkrátová), Ducháčková, Hlouchová

Branky: 25. a 31. Dinh Thanhová, 57. Hlouchová, 65. Šušolová, 90. Harvilová

Žluté karty: 40. Dianišková, 45. Lišková, 70. Příkaská - 90. Šušolová

Červené karty: 72. Lišková

Rozhodčí: Hrušková K. – Soukupová V. , Šabacká L.

Diváci: 121

Fotbalistky Liberce vstoupily do utkání s Brnem aktivně a již v prvních minutách si vytvořily nebezpečné šance. Na první gól ovšem čekaly až do 25. minuty, když se trefila Kim Dinh Thanhová. O šest minut později bylo skóre již o dvě branky, když druhou gólovou trefu přidala znovu Kim Dinh Thanhová.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, Slovan kontroloval zápas a svého soupeře do velkých šancí nepouštěl. Naopak liberecké hráčky znovu udeřily. V 57. minutě se trefila Radka Hlouchová a o pár minut později na ni navázala Valentina Šušolová.

V 72. minutě byla po druhé žluté kartě vyloučená Lišková a brněnské fotbalistky šly do deseti. V oslabení dlouho držely stav 0:4, ale v samotném závěru ještě jednou inkasovaly, trefila se střídající Michaela Harvilová. Liberecká hráčka upravila na konečných 5:0 a Slovan si připsal po porážce se Spartou první výhru v letošní sezoně.

Jaroslav Dittrich (asistent trenéra FC Slovan Liberec ženy): „Z naší strany to byl po celou dobu zodpovědný výkon. Měli jsme dobrý vstup do utkání, když jsme mohli hned v první minutě skórovat. Trochu nám dělaly problémy nakopnuté míče, ale zareagovali jsme na to a tyto situace si pohlídali. Po dobrém otáčení hry jsme byli nebezpeční, protože se nám otevíraly prostory a v rychlosti jsme soupeře zatlačili. Po celé utkání jsme Brno prakticky do vážnější šance nepustili, spíš jsme ho dostali do hry po našich nepřesnostech a ztrátách. Toho se musíme vyvarovat. Jsme spokojení s udrženou nulou a vstřelením pěti branek. S takovým nastavením musíme jít do dalších zápasů.“