FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: FCSL - Mladá Boleslav 0:2
24.06.2023

Slovan prohrál finálový zápas turnaje v Benátkách proti Mladé Boleslavi 0:2

Benátky nad Jizerou/Liberec - V prvním přípravném duelu dokázal Slovan zvítězit proti Příbrami 2:0 a postoupil do finále turnaje v Benátkách nad Jizerou. V boji o první místo narazili svěřenci Luboše Kozla na Mladou Boleslav. Utkání rozhodil útočníci Boleslavi, kteří se dokázali prosadit po dvou hlavičkách. Nejprve se trefil Jawo a ve druhé půli na něj navázal Júsuf. Slovan tedy prohrál 0:2 a na turnaji obsadil konečné druhé místo. Hugo Jan Bačkovský byl zároveň vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.
Příprava, sobota 24.6.2023, 13:30, Benátky n.J.
0:2
(0:1)
FK Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

1. poločas: Bačkovský - Prebsl, Chaluš, Pourzitidis - Mikula, Doumbia, Višinský, Varfolomejev, Ghali - Horský (C), Kulenović

2. poločas: Vliegen - Govaers, Chaluš, Pourzitidis (73. Lehoczki)- Polyák, Varfolomejev (73. Rondić), Lexa, Frýdek, Preisler - Hudák, Rabušic

FK Mladá Boleslav:

1. poločas: Mikulec - Yarosh, Karafiát, Král - Kaulfus, Kubista, Žitný, Mareček, Kodad - Mašek, Jawo

2. poločas: Mikulec - Látal, Karafiát (63. Král), Šimek - Ladra, Matějovský, Hilál, Donát, Fulnek - Vojta, Jawo (63. Mašek)

Branky: 45. Jawo, 67. Júsuf

Žluté karty: 26. Pourzitidis, 77. Rondić

Rozhodčí: Radina - Kubr, Opočenský

Záznam utkání:

Diváci: 350

Do první velké šance se v osmé minutě po centru a zakončení z voleje dostala Mladá Boleslav. Pohotový pokus Kodada ovšem skončil pouze na břevně liberecké branky. Další práci měl Hugo Jan Bačkovský v osmnácté minutě, ale se střelou ze střední vzdálenosti si poradil. Boleslav i nadále působila směrem do ofenzivy aktivnějším dojmem a ve 22. minutě z toho byla další šance. Prudkou střelu Marečka z hranice vápna hasil na poslední chvíli skvělým zákrokem Bačkovský.

Ve 37. minutě zahrozil i Slovan. Po centru Ghaliho se snažil patičkou překvapit gólmana Horský. Jeho pokus nebyl vůbec špatný, ale směřoval přesně do míst, kde stál mladoboleslavský brankář. Poslední akci prvního poločasu vedla Mladá Boleslav. Po centru z levé strany zůstal ve vápně volný Lamin Jawo. Fotbalista z Gambie velkou šancí nepohrdl a hlavičkou umístil balón do sítě, 0:1.

Do druhé půle vyslal trenér Luboš Kozel značně obměněnou jedenáctku. Hráči Slovanu se snažili řešit útoky centry do vápna, kde byl připravený zkušený Rabušic. Ovšem většina z těchto pokusů postrádala potřebnou přesnost. Obdobně na tom byli i mladoboleslavští fotbalisté. I jejich akce totiž často končily nepřesnostmi v rozehře. V 64. minutě se po sklepnutí Hudáka uvolnil Frýdek a střelou na zadní se snažil obstřelit brankáře Boleslavi. Gólman našeho soupeře ale předvedl skvělý zákrok a slibnou příležitost vyrazil na roh.

Mladá Boleslav nevyužitou příležitost záhy potrestala. Opakoval se scénář z první půle, ovšem tentokrát to byl Abdalláh Júsuf Hilál, který ve vápně vystoupal nejvýše a hlavou změnil skóre na 0:2. Odpovědět mohl Lexa, který se dostal až do vápna soupeře. Bohužel mu střela nesedla a vysoko přestřelil. Na druhé straně musel vytáhnout dobrý zákrok Vliegen, když se ke střele dostal Vojta. V 71. minutě to už vypadalo, že se bude moci Slovan radovat ze snížení. Po centru Frýdka hlavičkoval Chaluš, gólovou radost ale zarazil praporek rozhodčího, který značil ofsajdové postavení.

Deset minut před koncem měl šanci zvýšit vedení Júsuf, ale přízemní střelou zpoza vápna našel pouze připraveného Vliegena. Slovan se snažil ještě v závěru celé utkání zdramatizovat. Avšak ani pokus Lehoczkiho placírkou se mezi tři tyče nevešel. Další branku jsme v utkání neviděli a Slovan v druhém přípravném utkání proti Mladé Boleslavi prohrál 0:2. Na turnaji v Benátkách nad Jizerou tak obsadil konečné druhé místo.

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Prohráli jsme, takže nemůžeme být spokojení. Ale myslím si, že to byla dobrá prověrka. Stejně jako včera všichni dostali prostor, minimálně poločas. Tento účel to splnilo. Nikdo neodešel kvůli zranění, snad tomu bude i zítra a v pondělí budeme moc trénovat všichni. To byl cíl, včera i dnes... V dnešním utkání byla v prvním poločasu Boleslav aktivnější, asi měla více šancí. Když už to vypadalo, že to přežijeme, tak si necháme dát laciný gól do šatny. Za druhý poločas jsem docela spokojený. Sestava byla hodně mladá a pro mnoho hráčů to byla první konfrontace s ligovým mužstvem. Sice jsme ho taky prohráli 0:1, ale měli jsme i nějaké šance, abychom branku vstřelili. Dá se tedy říci, že s druhým poločasem je větší spokojenost než s prvním.“