FC Slovan Liberec | Reportáž ze zápasu: Ostrava - FCSL 0:0
01.04.2023

Slovan v deseti hráčích vydřel proti Baníku bod za remízu 0:0

Ostrava/Liberec - Ve 25. kole nejvyšší české soutěže vyrazili fotbalisté Slovanu bojovat o body do Ostravy. Stejně jako při posledním vzájemném utkání, i tentokrát se body mezi oba celky dělily. Po vyloučení Preislera ve druhé půli museli svěřenci trenéra Kozla dohrávat v deseti a spíše se bránili. Několika skvělými zákroky se vyznamenal Olivier Vliegen, kterému se vzadu podrželo udržet nulu. Ve výsledku to znamenalo remízu 0:0 a jeden bod do tabulky.
25.kolo, sobota 1.4.2023, 16:00
FC Baník Ostrava FC Baník Ostrava
0:0
(0:0)
FC Baník Ostrava:

Letáček – Juroška, Bitri, Pojezný, Šehić – Cadu, Kaloč (C) (85. Boula), Šín (60. Miškovič), Buchta (60. Plavšič) – Klíma (60. Kuzmanovič), Tijani (72. Almási)

Náhradníci: Laštůvka - Boula, Fleišman, Jaroň, Říha, Almási, Plavšič, Kuzmanovič, Miškovič, Sanneh, Svozil

Vliegen - Plechatý (C), Prebsl, Pourzitidis - Mészáros (64. Rondić), Červ (87. Varfolomejev), Frýdek (63. Valenta), Doumbia (72. Lehoczki), Preisler - Olatunji, Tupta (72. Ghali)

Náhradníci: Bačkovský - Lehoczki, Varfolomejev, Valenta, Michal, Ghali, Kozák, Rabušic, Rondić

Branky:

Žluté karty: 33. Šehić - 20. Preisler, 62. Pourzitidis, 83. Červ

Červené karty: 65. Preisler

Rozhodčí: D. Černý - I. Nádvorník, A. Horák; VAR: T. Batík, AVAR: J. Paták
Diváci: 5027

Slovan do utkání nastoupil netradičně v černé variantě dresů, protože domácí Baník hrál v modrobílé kombinaci. Slovan se dostal v šesté minutě k nebezpečnému volnému kopu těsně za hranicí vápna. Exekuci si vzal na starost Tupta, ale trefil pouze některého z hráčů ve zdi. Vliegen byl zaměstnán po rohu z desáté minuty, liberecký gólman dobře vyřešil celou situaci a míč vyboxoval mimo malé vápno. Ve 23. minutě pálil z otočky Klíma, ale jeho skákavý pokus Vliegen pokryl.

V nebezpečném prostoru se objevil záhy Buchta. Nadvakrát se snažil z velké blízkosti překonat libereckého gólmana, ale nepovedlo se mu to a následoval pouze rohový kop. Ve 40. minutě zakončoval ve vápně pohotově patičkou Tijani, útočník Baníku narazil i tentokrát na dobře chytajícího Belgičana, který vytasil pohotový zákrok. V závěru poločasu byl v další šanci nigerijský útočník Ostravy. Po odraženém míči z rohového kopu střílel z voleje vysoko nad a oba týmy odcházely do kabin za stavu 0:0.

Po změně stran centroval do vápna soupeře Preisler a jeho načechraný míč skončil dokonce na břevně Letáčkovy branky. Slovan se snažil zvýšit aktivitu a Baník předvedl hned sérii nepřesností v rozehrávce, ani jedna nevyústila ve vytouženou branku. Další dramatické momenty musela obrana Liberce řešit v 56. minutě. Tijani zakončoval znovu ve vápně, ale Vliegen fantasticky míč vyrazil. S následnými dorážkami si poradila již obrana Slovanu a odvrátila následně balón do bezpečí.

O pár minut později se naskytla Baníku příležitost v podobě standardní situace zpoza vápna. Tu rozehrál Kuzmanovič a nastřelil pouze připravenou zeď obránců. Problémy pro Slovan nastaly v 65. minutě, kdy Preisler fauloval Plavšiče a viděl druhou žlutou kartu, což znamenalo, že musel hřiště předčasně opustit.

Osm minut před koncem vyrazil Vliegen balón pouze ke Kuzmanovičovi. A záložník domácích se ocitl prakticky sám před bránou, ale skvěle se vrátil Ghali a na poslední chvíli mu míč vypíchl. Na druhé straně napřáhl k tvrdé ráně těsně za vápnem Valenta, jeho pokus musel Letáček vyrazit na roh. Baník se v samotném závěru nadechoval k finálnímu tlaku, ovšem ve čtyřminutovém nastavení si další šanci nevytvořil a Slovan si odvezl z Ostravy bod za remízu 0:0.

Pavel Hapal (FC Baník Ostrava): „Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas, akorát nám chybělo střelecky se prosadit a ten zápas zlomit gólem a vyhrát. V dnešním zápasu jsme si to určitě zasloužili, ale bohužel to je fotbal... Dlouho jsme nezvítězili, i když si myslím, že na jaře to byl náš nejlepší zápas doma.“

Luboš Kozel (FC Slovan Liberec): „Myslím si, že jsme nepodali takový výkon, jaký jsme asi chtěli, hlavně směrem do ofenzivy. Ačkoliv jsme měli dobrý vstup do zápasu i druhé půle, tak naše aktivita nebo ta kvalita končila někde před pokutovým územím. Tam jsme situace řešili velmi špatně. Spíš jsme se soustředili na defenzivu, domácí nebyli také v dobré psychické pohodě a mě mrzí, že jsme toho nedokázali využít. Hlavně kolem 55. a 60. minuty, kdy soupeř nakupil chyby a my jsme nebyli schopni situace vyřešit a dát gól. Bohužel, místo toho jsme udělali červenou kartu a to určilo ráz konce zápasu. Silou vůle jsme to přečkali, ubránili a musím poděkovat Oliemu Vliegenovi, který nás podržel. Díky tomu si vezeme pro nás, v této situaci, velmi důležitý bod.“