FC Slovan Liberec | Hrajeme celkem dobře, ale výsledky tomu neodpovídají, tvrdí zklamaný Zdeněk Folprecht
20.10.2016

Lukáš Michalík
Liberec – Naši hráči bohužel utkání s italskou Fiorentinou výsledkově nezvládli a po třech kolech tak v tabulce mají na kontě stále jediný bod. Naděje na postup tedy zase o něco klesly, stále je ale ve hře dalších devět bodů. „Dokud bude aspoň teoretická šance, budeme se o ní prát,“ slibuje záložník Zdeněk Folprecht.

Ve druhém poločase jste Fiorentinu přehrávali, ale bohužel nemáte ani bod...

Mrzí to hrozně. Kdybychom prohráli, po zápase si sedli v kabině a řekli si, že soupeř byl lepší a neměli jsme na ně, tak v pořádku. Takhle je to ale špatně. Prakticky celý druhý poločas jsme Fiorentinu tlačili, což je sice super pro naše sebevědomí, ale výsledek je 1:3 a ten platí. Letos se s tím potýkáme skoro celou sezónu, hrajeme celkem dobře, ale výsledky tomu neodpovídají.

Soupeři jste góly v podstatě darovali. Jak jsi to viděl ty?

V prvním poločase se to k nim odrazilo, to byla náhoda. Ve druhé půli jsme je tlačili, ale potom nám utekli a vyřešili situaci dva na jednoho. Je to škoda i kvůli fanouškům, protože zase přišel skoro plný stadion.

Zdálo se, že po inkasované brance Italové poněkud znervózněli. Vnímal jsi to na hřišti taky tak?

Bylo na těch hráčích vidět, jak se mezi sebou hádají. Třeba Valero je borec, který odehrál 300 zápasů za Villareal, mají tam hráče, kteří hráli na mistrovství Evropy a člověku zvedá sebevědomí, když vidí, jak jsou nejistí. Je velká škoda, že jsme jim to tak usnadnili.

Dnes vás srazily individuální chyby. Lze to svést na náhodu?

Kdyby se to stalo jednou, tak by to náhoda byla, ale my se s tím potýkáme od začátku sezóny. Loni jsme to štěstí měli, i s minimem šancí jsme dokázali vyhrát třeba na Marseille. Dnes to bylo na šance zhruba 4:3 pro Fiorentinu a dostali jsme z nich tři góly. Paradoxně si myslím, že jsme všechny tři zápasy odehráli v Evropě lépe než loni, ale bohužel, bodů je málo.

Jak moc byla podle tebe cítit absence kapitána Pokorného?

Samozřejmě Lukáš nám chybí, je to náš kapitán a máme v něm sílu ve vzduchu. Ondra Karafiát je zase jiný typ stopera a myslím si, že dneska odehrál super zápas. Je to mladý kluk a byl to pro něj první zápas na takové úrovni, takže křest ohněm. Každý tým má nějaké ztráty, to je fotbal.

Výsledek je velkou komplikací v boji o potenciální postup. Jak momentálně vidíš šance Slovanu?

Dokud bude aspoň teoretická šance, budeme se o ní prát. Je ale strašná škoda, že v Karabachu nám dva body utečou třicet vteřin před koncem, s PAOKem jsme za stavu 1:1 měli blíže k výhře, ale nakonec jsme ještě prohráli a dneska jsme Fiorentinu druhý poločas tlačili, ale nic z toho. Myslím si, že získané body neodpovídají tomu, co jsme zatím v Evropě předvedli.