FC Slovan Liberec | Junioři jedou bojovat do Znojma, bude jejich spanilá jízda pokračovat?
Menu Další Zavřít Zavřít
03.11.2013

Junioři jedou bojovat do Znojma, bude jejich spanilá jízda pokračovat?

Dominik Jakubec
Liberec – Juniorský tým Slovanu vyjede v pondělí 4. listopadu od 14h bojovat o další vítězství na půdu patnáctého Znojma. Pětizápasová série výher drží Liberec na třetí příčce v tabulce, podaří se jim na tato utkání navázat, nebo naopak po delší době klopýtnou?

1. SC Znojmo U21

Po lídrovi tabulky čeká Liberec poněkud snadnější soupeř. Tento nováček letošního ročníku Juniorské ligy se zatím potácí ve spodních patrech tabulky a ze 17 utkání si připsal jen pět vítězství. Střelecká forma Znojma přitom není špatná, vstřelilo dokonce o pět branek více, než Slovan, ovšem 38 obdržených gólů znamená titul druhé nejhorší defenzivy soutěže.

Poslední vítězství jihomoravského celku se aktuálně datuje až k 30.září, kdy zvítězil na půdě Táborska. Od té doby si Znojmo připsalo pouze jeden bod za remízu v Pardubicích, ze zbývajících utkání odcházelo bez bodu. Proto půjde i do dalšího utkání v roli jasného outsidera.

Ve střeleckých individuálních statistikách si ovšem Znojemští nevedou nijak špatně. Nejproduktivnějšími hráči tohoto celku jsou Petr Kirschner se šesti brankami a Václav Tomeček, který na svého spoluhráče jeden zásah ztrácí. Tímto překonali oba nejlepší střelce Liberce. Zato v brankářských statistikách nemůžeme žádné zástupce Znojma hledat příliš vysoko, čisté konto totiž udrželo pouze jednou.

Poslední zápas 1. SC Znojmo U21:

FC Zbrojovka Brno U21 – 1. SC Znojmo U21 2:1 (0:0)

Branky: 71. Dvořák D., 74. Šembera – 77. Kirschner.

ŽK hráčů Znojma: Žádné

Rozhodčí: Mikel – Pochylý, Fojt.

Sestava Znojma: Doleček (c) – Šrámek, Simerský, Jurič, Melecha – Reljic, Stáňa, Hnaníček (75. Hrazdílek), Tomeček (36. Ugwu) – Juhaňák (69. Hověz), Kirschner.

FC Slovan Liberec U21

Ani Mladá Boleslav, vedoucí tým tabulky, nedokázala přerušit nyní již pětizápasovou sérii libereckých vítězství. Paradoxní je, že k 15 bodům stačilo Slovanu vstřelit pouze sedm branek. Defenziva totiž dovolila soupeři skórovat pouze jednou. Liberečtí tak jistě doufají, že v podobném duchu proběhne i další kolo juniorské soutěže.

Protože Znojmo hraje Juniorskou ligu teprve prvním rokem, ještě nebyly k vidění žádné vzájemné zápasy. Svěřenci trenéra Davida Vavrušky se však jistě pokusí načít historickou bilanci kladným způsobem. Poučením jim může být sobotní utkání A-týmů těchto klubů, ve kterém nepadla ani jedna branka, což rozhodně není výsledek, jaký by si Severočeši představovali.

Vzhledem k nízkému počtu vstřelených branek se pořadí na špici klubové tabulky kanonýrů nic nemění. Stále jí vévodí Djika Douglas a Martin Jánošík se čtyřmi zásahy, jediný střelec utkání s Boleslaví Martin Káva se na ně pozvolna dotahuje se třemi góly. Mezi brankáři je situace mnohem zajímavější. Posledních pět zápasů odehrál rozchytávající se Lukáš Hroššo, který se čtyřmi nulami posunul na druhou příčku gólmanských statistik, těsně za dalšího libereckého brankáře, Ondřeje Koláře. S největší pravděpodobností však Hroššo k utkání ve Znojmu nenastoupí, neboť chytal stejný zápas v sobotu za A-tým a připravuje se na duel v Seville. Bude tak zajímavé sledovat, zda mezi tyčemi uvidíme právě Koláře nebo Martina Zoula.

Poslední zápas FC Slovan Liberec U21:

FC Slovan Liberec U21 – FK Mladá Boleslav U21 1:0 (1:0)

Branky: 16. Káva.

Bez karet

Rozhodčí: Hock – Krupa, Jacík.

Sestava Slovanu: Hroššo - Coufal, Karišik, Pimpara, Pokorný - Bouška, Novotný - Hadaščok (85. Lukes), Dydowicz, Frimmel (67. Jánošík) - Káva (80. Gojkovič).


Generální partner
Preciosa
Hlavní partneři
Pražská plynárenská ŽOS Trnava, a.s. T-Mobile Renomia Nike Pivovar Svijany
Další partneři
Huawei Břízky - Euroseal
Mediální partneři
Hattrick rtm plus